حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 13:44:05
سرویس فرهنگی
افتخاری با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

شبکه تلویزیونی خانواده؛ گامی در تبیین الگوهای واقعی زندگی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص راه‌اندازی شبکه خانواده در صداوسیما را گامی در تبیین الگوهای واقعی زندگی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری دانست.
شبکه تلویزیونی خانواده؛ گامی در تبیین الگوهای واقعی زندگی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص راه‌اندازی شبکه خانواده در صداوسیما را گامی در تبیین الگوهای واقعی زندگی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/6368.jpg شبکه,تلویزیونی,خانواده؛,گامی,در,تبیین,الگوهای,واقعی,زندگی Icana

لاله افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر راه‌اندازی شبکه تخصصی خانواده از سوی رسانه ملی، گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی ایرانی و اسلامی و اظهارات ایشان در خصوص زنان و خانواده، راه‌اندازی شبکه تلویزیونی خانواده در صورتی که از پختگی لازم برخوردار باشد، بسیار مفید خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خانواده‌محوری باید در بطن تمام برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی وجود داشته باشد، افزود: برخی موضوعات و محتواها همچون خانواده‌محوری نباید به شبکه و یا برنامه‌ای خاص منحصر شود و باید در شبکه‌های پربیننده و برنامه‌های دیگر نیز لحاظ شود.

رییس فراکسیون قرآن مجلس راه‌اندازی شبکه تخصصی خانواده را در صورتی که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری صورت گیرد، ارزشمند دانست و توضیح داد: حصول نتیجه مطلوب در صورتی میسر خواهد بود که این شبکه توسط کسانی مدیریت شود که دغدغه‌های مقام معظم رهبری و الگوهای واقعی زندگی را در آن مطرح کنند و چیزی نمایش داده شود که مورد نظر اسلام باشد.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس تاکید کرد: اگر راه‌اندازی شبکه خانواده با دقت انجام شود، بسیار ارزشمند است ولی اگر تنها شبکه‌ای به شبکه‌های تلویزیون اضافه کند و از محتوا و عمق لازم و رعایت حساسیت‌های مورد نظر برخوردار نباشد، تاثیری نخواهد داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رعایت دستورات اخلاقی، قانونی و شرعی، شبکه خانواده را به شبکه‌ای ارزشمند پرمخاطب و تاثیرگذار تبدیل خواهد کرد، ادامه داد: شبکه خانواده باید همه اعضای خانواده با سنین و ذائقه‌های مختلف  را در نظر بگیرد و مطالب مناسب و عمیق برای آنها تولید کند.

افتخاری با اشاره به نفوذ صداوسیما در میان خانواده‌های ایرانی، اضافه کرد: همانگونه که برنامه‌های صداوسیما می‌تواند افراد را به سمت تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی سوق دهد و یا باعث استفاده از برخی کالاها به وسیله تبلیغات شود، قادر است زندگی مخاطبان را به گونه‌ای اصلاح کند که سلامت مالی، جسمی و روحی آنها را تأمین کند و موجب توسعه فرهنگ اسلامی شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش مرتبط با خانواده سند مهندسی فرهنگی کشور مقرر کرد ضمن توجه خاص شبکه‌های فعلی صدا و سیما به رویکرد خانواده‌محوری، شبکه تخصصی و موضوعی خانواده پس از بررسی‌های کارشناسی لازم از سوی رسانه ملی راه‌اندازی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet