خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/20 10:19:19
سرویس اجتماعی
ضرغام صادقی:

کاهش‌سن بیوگی آبستن آسیب‌‌اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به کاهش سن بیوگی در کشور گفت: سن آسیب‌های اجتماعی روز به روز پایین‌تر می‌آید که در این میان افزایش میزان طلاق و کاهش سن بیوگی نیز معضلات خاص خود را به همراه دارد.
کاهش‌سن بیوگی آبستن آسیب‌‌اجتماعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به کاهش سن بیوگی در کشور گفت: سن آسیب‌های اجتماعی روز به روز پایین‌تر می‌آید که در این میان افزایش میزان طلاق و کاهش سن بیوگی نیز معضلات خاص خود را به همراه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/27086.jpg کاهش‌سن,بیوگی,آبستن,آسیب‌‌اجتماعی Icana

ضرغام صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: کاهش سن بیوگی در کشور ارتباط مستقیمی با افزایش میزان طلاق دارد که به نوبه خود برخی آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش سن آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: متأسفانه در جامعه ما سن وقوع آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد رو به کاهش است و هرچه میزان این آسیب‌ها افزایش یابد،  بر رشد نرخ طلاق تاثیر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه حدود 50 درصد طلاق ها در 5 سال اول زندگی مشترک رخ می دهد، افزود: متاسفانه پیش از ثبت ازدواج مطالعات و بررسی اولیه در مورد تشکیل زندگی مشترک از سوی زوجین انجام نمی شود و به دلیل نبود مشاوره‌های پیش از ازدواج بسیاری از زوجین با مهارت‌های زندگی مشترک هیچ‌گونه آشنایی ندارند.

این نماینده مجلس نهم اضافه کرد: آشنا نبودن با مهارت‌های زندگی موجب می شود که در سه مرحله پیش از ازدواج، مرحله زندگی مشترک و مرحله پس از وقوع طلاق آسیب‌های جبران ناپذیری به جامعه وارد شود و در هر سه مرحله بنیان خانواده تحت تأثیر قرار بگیرد.

صادقی با ابراز نگرانی از الزامی نبودن مشاوره‌های پیش از ازدواج و تبعات ناشی از آن یادآور شد: جامعه باید شرایطی را فراهم کند که پس از وقوع طلاق، افراد درگیر این موضوع با آسیب‌های احتمالی پیش‌رو آشنا شوند تا آسیب‌های ناشی از طلاق رو به افزایش نگذارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار بر وقوع طلاق در سنین پایین را معضل اعتیاد دانست و گفت: هر چه در زمینه کنترل اعتیاد کوتاهی انجام شود میزان وقوع طلاق نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد و رشد میزان طلاق نیز به نوبه خود معضلاتی مانند فساد، فقر و ... را به دنبال خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet