حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 13:55:43
سرویس فرهنگی
سبحانی‌نیا:

نام مجمع فقهی مجلس مجددا به فراکسیون روحانیون تغییر یافت

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه جلسه بعدی فراکسیون روحانیون مجلس، سه‌شنبه هفته آینده تشکیل می‌شود،‌ گفت: قرار شده است تا مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به عنوان پل ارتباطی حوزه با مجلس عمل کند.
نام مجمع فقهی مجلس مجددا به فراکسیون روحانیون تغییر یافت سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه جلسه بعدی فراکسیون روحانیون مجلس، سه‌شنبه هفته آینده تشکیل می‌شود،‌ گفت: قرار شده است تا مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به عنوان پل ارتباطی حوزه با مجلس عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3720.jpg نام,مجمع,فقهی,مجلس,مجددا,به,فراکسیون,روحانیون,تغییر,یافت Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین جلسه اعضای فراکسیون روحانیون مجلس پیش از تعطیلات مجلس، جلسه بعدی این فراکسیون را سه‌شنبه هفته آینده اعلام کرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه گذشته فراکسیون روحانیون مجلس، افزود: در آن جلسه مباحث مربوط به التهابات بازار ارز و نیز راه‌های دستیابی به اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارند، بحث بررسی شد.

وی به مصوبه دیگر جلسه هیأت رئیسه فراکسیون روحانیون مجلس اشاره و تصریح کرد: قرار شده است تا در جلسات آتی عمومی فراکسیون روحانیون مجلس، برخی مسئولان سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی و امنیتی کشور از جمله وزیران کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیسان سازمان‌های صداوسیما و تبلیغات اسلامی، و فرمانده نیروی انتظامی را به مجلس دعوت کنیم تا درباره مسائلی چون عفاف و حجاب و امنیت اخلاقی و اجتماعی کشور با آنها به گفت‌وگو بپردازیم.

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس ادامه داد: البته این مسائل به صورت کلیات در جلسات هیأت رئیسه فراکسیون به تصویب رسیده و جزئیات اجرای آنها مرحله به مرحله در جلسات ماهیانه فراکسیون بررسی و اجرا خواهد شد.

تغییر نام مجمع فقهی به فراکسیون روحانیون

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به تغییر نام فراکسیون روحانیون مجلس به مجمع فقهی مجلس در مجلس هشتم، خاطرنشان کرد: در اساسنامه فراکسیون روحانیون مجلس نهم که همه اعضای فراکسیون آن را تصویب کردند، ازآنجا که بیشتر اعضا بر این نظر بودند تا این گروه نیز همگام با دیگر گروه‌های مجلس نهم، نام فراکسیون را بر خود داشته باشند، کلمه مجمع فقهی از اساسنامه حذف و نام فراکسیون روحانیون مجددا بر آن گذاشته شد؛ به این ترتیب عبارت مجمع فقهی مجلس به طور کلی از اسانامه حذف و دوباره از نام فراکسیون روحانیون به جای آن استفاده شد.

مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، پل ارتباطی حوزه و مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به جلسه مهرماه اعضای فراکسیون روحانیون مجلس با مراجع عظام تقلید اشاره و تصریح کرد: در آن جلسه علاوه بر اینکه مراجع عظام تقلید خواستار ارتباط بیشتر مجلس با مرجعیت بودند،‌ خود اعضای فراکسیون نیز متمایل به ایجاد ارتباطات بیشتر میان مجلس و حوزه علمیه بودند که در نهایت مقرر شد اتاق فکری به عنوان پل ارتباطی حوزه و مرجعیت با مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس ایجاد شود.

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به مرکز تحقیقات اسلامی مجلس که در قم مستقر است و احمد مبلغی ریاست آن را بر عهده دارد،‌ گفت: از آنجا که مباحث اولیه برای ایجاد این اتاق فکر با حضور نمایندگان مراجع عظام تقلید، مرکز مدیریت حوزه‌های علیمه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اعضای فراکسیون روحانیون مجلس برگزار شد، قرار شد تا مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نقش پل ارتباطی حوزه و مرجعیت با مجلس شورای اسلامی را بر عهده بگیرد که قرار است در این اتاق فکر، بیشتر درباره نحوه اسلامی کردن قوانین بحث شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet