ایام محرم 1398
1391/08/15 14:32:01
سرویس فرهنگی
باقری عنوان کرد:

ضرورت تشکیل سازمان نظارت بر ساخت فیلم های دینی

عضو فراکسیون روحانیون با اشاره به اعمال سلیقه از سوی بعضی مدیران سینمایی و عوامل سازنده فیلم های دینی گفت: باید سازمانی به منظور نظارت بر روند ساخت فیلم های دینی تشکیل شود.
ضرورت تشکیل سازمان نظارت بر ساخت فیلم های دینی عضو فراکسیون روحانیون با اشاره به اعمال سلیقه از سوی بعضی مدیران سینمایی و عوامل سازنده فیلم های دینی گفت: باید سازمانی به منظور نظارت بر روند ساخت فیلم های دینی تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/19650.jpg ضرورت,تشکیل,سازمان,نظارت,بر,ساخت,فیلم,های,دینی Icana

محمد باقری درگفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعمال سلیقه درساخت فیلم های سینمایی با موضوعات مذهبی گفت: متاسفانه تعریف خاصی از سینمای دینی وجود ندارد وعوامل سینما در ساخت این فیلم ها به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود: افرادی که اقدام به ساخت فیلم های دینی می کنند بدون اطلاع دقیق از واقعه ای که روایت می کنند و فقط از روی پیشینه ذهنی خود، آن  را به تصویر می کشند و بیشتر این گونه فیلم ها منطبق با واقعیات دینی نیستند.    

باقری با بیان اینکه ساخت فیلم های سینمایی با موضوعات دینی باید از سوی افراد آگاه به ارزش های اسلامی صورت بگیرد، عنوان کرد: افرادی که با ارزش های دینی برگرفته از کتب اسلامی آشنا بوده و علم به سینما نیز داشته باشند، می توانند فیلم های ارزشمند دینی بسازند و در زندگی اجتماعی رهگشا باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: باید سازمانی به منظور نظارت بر روند ساخت فیلم های دینی تشکیل شود و عوامل سازنده این فیلم ها را به سوی استفاده از روش صحیح روایت ارزش های اسلامی برگرفته از کتب دینی سوق دهد.

یکی از تهیه کنندگان سینما در گفت وگویی عنوان کرده است : سینمای ارزشی و دینی نیاز به بازتعریف دارد و برخی سلایق خود را ملاک ارزشی بودن فیلم های سینمایی قرار می دهند.متاسفانه عده ای مدعی هستند که اسلام را فقط آنان می شناسند و فیلمسازان و وزارت ارشاد هیچ درکی از دین اسلام ندارند و این مهمترین اشکال درگیری های اخیر حوزه هنری با سینما بوده است./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet