خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/15 15:36:16
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا مطرح کرد:

تأکید رئیس مجلس بر اعزام هیأت پارلمانی به میانمار

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه هنوز زمان اعزام هیأت پارلمانی به میانمار نهایی نشده است، گفت:رئیس مجلس بر اعزام هیأت پارلمانی به میانمار تاکید دارند.
تأکید رئیس مجلس بر اعزام هیأت پارلمانی به میانمار عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه هنوز زمان اعزام هیأت پارلمانی به میانمار نهایی نشده است، گفت:رئیس مجلس بر اعزام هیأت پارلمانی به میانمار تاکید دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/28495.jpg تأکید,رئیس,مجلس,بر,اعزام,هیأت,پارلمانی,به,میانمار Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه در پی قتل‌عام مسلمانان میانمار، قرار شد هیأتی سه نفره از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به میانمار اعزام شود،‌ گفت: پس از تصمیم مجلس، خبردار شدیم که قرار است هیأتی  از جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران برای برآورد خسارت‌های وارده به مسلمانان و نحوه کمک‌رسانی به آنها به میانمار سفر کند .

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه نهایتا هیاتی از سوی مجلس و هلال احمربه میانمار می روند، ادامه داد: درحالی که لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همواره بر اعزام هیأتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به میانمار تأکید داشته و دارد، به دلیل انجام نشدن تشریفات لازم در وزارت امور خارجه، این سفر تا به امروز انجام نشده است.

وی، افزود: پس از رایزنی‌های صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه میانمار و تأکید وی بر جلوگیری دولت میانمار از کشتار فجیع مسلمانان این کشور،‌ صالحی تصمیم گرفت تا خود نیز برای بررسی وضعیت مسلمانان این کشور سفری به میانمار انجام دهد .

سبحانی نیا با بیان اینکه به دلیل کارشکنی‌های دولت میانمار این سفر هنوز قطعی نشده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران و مجلس شورای اسلامی نسبت به رعایت حقوق اقلیت‌ها در کشورهای مختلف و به خصوص اقلیت‌های مسلمان حساس است .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری حضور نیروهای امنیتی و نظامی میانمار با لباس مبدل درمیان بودایی‌های افراطی ، گفت: علت این اقدام دولت میانمار، ایجاد رعب و وحشت در مسلمانان  میانماری برای ترک کشور خود است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet