شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/15 15:15:51
سرویس بین الملل
دواتگری با یادآوری نشست مخالفان سوریه در دوحه:

نشست ضد سوری دوحه به بحران در سوریه می‌افزاید

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به نشست معارضین سوریه در دوحه،گفت: دستور کار این نشست یعنی تشکیل دولت انتقالی در سوریه مغایر با دموکراسی و نقض آشکار حقوق شهروندان سوریه است.
نشست ضد سوری دوحه به بحران در سوریه می‌افزاید عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به نشست معارضین سوریه در دوحه،گفت: دستور کار این نشست یعنی تشکیل دولت انتقالی در سوریه مغایر با دموکراسی و نقض آشکار حقوق شهروندان سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/24244.jpg نشست,ضد,سوری,دوحه,به,بحران,در,سوریه,می‌افزاید Icana

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست معارضان سوریه در دوحه،اظهارداشت: غرب همواره سعی داشته با شانتاژ کشورهای منطقه و معارضین سوریه طرح دولت انتقالی را دراین کشور اجرایی کند.

تلاش قطر برای تحقق خواسته‌های غرب در سوریه

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش قطر در جنایاتی که معارضان در  سوریه انجام داده‌اند آشکار بوده، تصریح کرد: پس از ترکیه که بارها غرب از زبان دولتمردان آن به دنبال رسیدن به اهداف خود و تشکیل دولت انتقالی در سوریه بوده، این‌بار قطرتحت لوای نشست مخالفان سوریه سعی دارد خواسته‌های غرب را اجرایی کند.

تشکیل دولت انتقالی مغایر خواسته‌های مردم سوریه

وی، ادامه داد: تشکیل هرگونه دولت انتقالی مغایر با خواسته‌های مردمی در سوریه خواهد بود؛ انتقال قدرت دراین کشورباید مسالمت آمیز و با حضور مردم در انتخابات آن هم بدون دخالت عناصر خارجی باشد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه مداخله غرب و کشورهای مرتجع منطقه در امور داخلی سوریه نقض آشکار حقوق شهروندی و اصول دموکراسی خواهد بود، تصریح کرد: نشست دوحه و تصمیم گیری برای سوریه مغایر با شعارحقوق بشری است که غرب ادعای آن را دارد.

وی، توضیح داد: اقدام غرب برای اجرایی شدن طرح‌های خود در سوریه توسط معارضین و گروههای تروریستی نمی تواند به حل مسالمت آمیز مسئله سوریه منجر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با اشاره به تغییر پایگاه معارضین سوری از ترکیه به قطر و محور قرار گرفتن این کشور در مقابله با دولت مردمی بشار اسد، گفت: دولت ترکیه به دلیل سیاست‌های اشتباه گذشته خود با بحران‌ و نا امنی در داخل مواجه شده ااست ؛ غرب برای فراری رو به جلو آنکارا ازاین بحران‌ها سعی دارد باری از دوش این کشور برداشته وآن را به دوحه منتقل کند.

مخالفان سوری روز گذشته با هدف تلاش برای بازسازی ساختار تشکیلاتی خود موسوم به شورای ملی سوریه در دوحه گردهم آمدند و مسائلی را همچون تشکیل دولت انتقالی مطرح کردند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet