حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 16:02:44
سرویس اقتصادی
ایرانپور با انتقاد از نابسامانی در بازار تخم مرغ:

ضعف نظارت وزارت صنعت موجب چند نرخی شدن قیمت تخم مرغ شده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از نابسامانی در بازار تخم مرغ، گفت: در حال حاضر تولید تخم مرغ در کشور با مشکلاتی برای تولیدکنندگان همراه است که ضعف نظارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به چند نرخی شدن این محصول در بازار منجر شده است.
ضعف نظارت وزارت صنعت موجب چند نرخی شدن قیمت تخم مرغ شده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از نابسامانی در بازار تخم مرغ، گفت: در حال حاضر تولید تخم مرغ در کشور با مشکلاتی برای تولیدکنندگان همراه است که ضعف نظارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به چند نرخی شدن این محصول در بازار منجر شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/1265.jpg ضعف,نظارت,وزارت,صنعت,موجب,چند,نرخی,شدن,قیمت,تخم,مرغ,شده,است Icana

علی ایرانپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت نرخی بین 2800 تا 3100 تومان برای هر کیلو تخم مرغ در بازار را تعیین کرده، درصورتیکه در بازار این چنین نیست و قیمت ها نوسان بسیاری دارد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از راهکارهای اساسی مبارزه با افزایش بی رویه قیمت مرغ و تخم مرغ در روزهای اخیر، برخورد جدی دولت با مافیای واردات اینگونه محصولات است که به این مسئله باید توجه ویژه ای شود.

این نماینده مجلس نهم، تصریح کرد: نوسان موجود در قیمت تخم مرغ و نهاده های کشاورزی و افزایش سرسام آور قیمت علوفه که تولید و دامداری را از چرخه اقتصادی خارج کرده است نشاندهنده نبود مدیریت صحیح دولت بر بازار محصولات کشاورزی و دامی است.

وی با بیان این که برداشتن سقف واردات تخم‌مرغ با هدف کاهش قیمت این کالا است، اظهارداشت: دراین مقطع زمانی چاره‌ای به جز واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار وجود ندارد.

ایرانپور با بیان این که تعرفه واردات یک مکانیزم برای تنظیم بازار است، تصریح کرد: متأسفانه تخم‌مرغ در روزهای اخیر به شدت گران شده است و مسئولان تلاش دارند از راه کاهش تعرفه و برداشتن سقف واردات فعلا بازار این محصول را تنظیم کنند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس‌با تأکید بر این که تولیدکنندگان داخلی تا یک مقطع زمانی می‌توانند از افزایش قیمت تخم مرغ سود ببرند، تصریح کرد: به محض این که قیمت تخم مرغ متعادل شود باید سقف واردات و تعرفه به وضعیت پیشین برگردد.

وی در ادامه افزود: تیم کارشناسی دولت دراین گونه مواقع باید سریعا وارد عمل شده تا اگر تولید کنندگان تخم مرغ نیاز به نهاده ارزان دارند دراختیارشان بگذارند نه این که پس از کاهش تولید و گرانی وارد عمل شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان یادآور شد: مجلس از زمان بحران قیمت مرغ نسبت به مساله تخم مرغ نیز احساس خطر کرده بود و در جلسه ای در این خصوص نیز هشدارهای لازم به دولت داده شده است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet