ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/15 15:22:30
سرویس اقتصادی
شریعتی:

نوسانات دلار قیمت مواد غذایی را 20 درصد افزایش داد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مجلس سعی داشته با ابزارهای قانونی که در اختیار داشته بازار را کنترل کند، گفت: بسیاری از نهاده‌های تولیدی کشاورزی وارداتی است، طبق برآوردها افزایش قیمت دلار تأثیر ۲۰ درصدی در مواد غذایی داشته است.
نوسانات دلار قیمت مواد غذایی را 20 درصد افزایش داد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مجلس سعی داشته با ابزارهای قانونی که در اختیار داشته بازار را کنترل کند، گفت: بسیاری از نهاده‌های تولیدی کشاورزی وارداتی است، طبق برآوردها افزایش قیمت دلار تأثیر 20 درصدی در مواد غذایی داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/19269.jpg نوسانات,دلار,قیمت,مواد,غذایی,را,20,درصد,افزایش,داد Icana

محمدباقر شریعتی در گفت‌و گوبا خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از مدیریت بازار از سوی دولت، گفت: کنترل بازار به عهده دولت بوده و است و وزارت صنعت، معدن و تجارت که متولی اصلی مدیریت بازار است باید با اتخاذ تدابیر ویژه در شرایط خاص کنترل بازار را به دست بگیرد.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نقش مجلس در کنترل بازار نقش  نظارتی است، افزود: مجلس سعی داشته با ابزاهای قانونی که در اختیار داشته بازار را کنترل کند و البته طی دو هفته اخیر گام‌هایی در جهت ثبات بازار برداشته شده که می‌توان بازار را رو به آرامش ارزیابی کرد.

شریعتی با یادآوری اینکه وزارت جهاد کشاورزی هم باید در کنترل بازار نقش تکمیلی را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ایفا کند، افزود:  بسیاری از محصولات غذایی نهاده‌هایش در وزارت جهاد کشاورزی تأمین می‌شود و وزارت جهاد نقش عمده‌ای در کنترل قیمت تمام شده محصولات را دارند.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها در افزایش قیمت محصولات غذایی تأثیر داشته است، گفت: به این دلیل که بسیاری از نهاده‌های تولیدی کشاورزی وارداتی است، طبق برآوردها افزایش قیمت دلار تأثیر 20 درصدی در مواد غذایی داشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، مدیریت را مهم‌ترین عاملی خواند که نقش اساسی در کنترل بازار را دارد و با اشاره به افزایش 43 درصدی محصولات غذایی، گفت: اگر مدیریت در بازار به شکل گسترده‌ای صورت بگیرد قیمت‌ها به شکل بهتری کنترل و مدیریت می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet