ایام محرم 1398
1391/08/15 16:02:59
سرویس فرهنگی
پورفاطمی:

باید معیار های ساخت فیلم های دینی تعیین شود

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به ضرورت ساخت فیلم ها و سریال های ارزشمند دینی در ایران گفت: باید معیار های ساخت فیلم های دینی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تعیین شود .
باید معیار های ساخت فیلم های دینی تعیین شود عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به ضرورت ساخت فیلم ها و سریال های ارزشمند دینی در ایران گفت: باید معیار های ساخت فیلم های دینی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تعیین شود . https://cdn.icana.ir/d/019/10393.jpg باید,معیار,های,ساخت,فیلم,های,دینی,تعیین,شود Icana

سید محمد مهدی پورفاطمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد کیفیت سینمای دینی در ایران گفت: برای خلق آثار ارزشمند دینی باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری، شیوه صحیح نگارش فیلمنامه های دینی را مطابق با آموزه های دینی که در کتب اسلامی و آیات قرآنی آمده است، به عنوان راهنما در اختیار عوامل سازنده این فیلم ها قرار دهند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: باید معیار ساخت فیلم های دینی تعیین شده و به عوامل سازنده آثار سینمایی و تلویزیونی ابلاغ شود و این طور نباشد که مجوز ساخت فیلمی صادر شود و بعد از تولید اثر به بررسی ایرادات آن بپردازند.

پورفاطمی در مورد فیلم های دینی ساخته شده در سینمای ایران عنوان کرد: عوامل سازنده فیلم های دینی در ایران نسبت به حفظ ارزش های اسلامی متعهد هستند و این را با خلق آثار ارزشمندی در سینما و تلویزیون از جمله سریال های  امام علی(ع)، امام رضا(ع) وحضرت یوسف (ع) اثبات کرده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: هنرمندان کشور بسیار با درایت بوده و در ساخت آثار دینی زحمات زیادی کشیده اند و ما نیز باید در طی این مسیر به آن ها کمک کنیم تا آثار ارزشمند ایرانی اسلامی بیشتری تولید شود.

یکی از تهیه کنندگان سینما در گفت وگویی عنوان کرده است : سینمای ارزشی و دینی نیاز به بازتعریف دارد و برخی سلایق خود را ملاک ارزشی بودن فیلم های سینمایی قرار می دهند.متاسفانه عده ای مدعی هستند که اسلام را فقط آنان می شناسند و فیلمسازان و وزارت ارشاد هیچ درکی از دین اسلام ندارند و این مهمترین اشکال درگیری های اخیر حوزه هنری با سینما بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet