خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 08:04:04
سرویس فرهنگی
محجوب:

سینمای ایران در سکانس بحران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وضعیت سینمای ایران وحشتناک است ،‌افزود : سینمای خانگی واژه‌ای نامطلوب برا ی سینمای ایران است.
سینمای ایران در سکانس بحران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وضعیت سینمای ایران وحشتناک است ،‌افزود : سینمای خانگی واژه‌ای نامطلوب برا ی سینمای ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/11378.jpg سینمای,ایران,در,سکانس,بحران Icana

علیرضا محجوب در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: بحران سینمای ایران مسئله‌ای نیست که بدون راه حل کارشناسی برطرف شود، زیرا باید  در این رابطه آسیب شناسی درست با افراد موجه و صاحب نظراین حوزه صورت گیرد تا نتیجه مجموع آسیب شناسی‌ها به اطلاع مسئولان برسد و چاره‌ای برای موضوعاتی از این دست اندیشیده شود

نماینده مردم تهران ، ری ،اسلامشهر و شمیرانات  در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:عرضه  فیلم‌های سینمایی به شکل  لوح های فشرده  واستفاده آن توسط مردم در سطح گسترده از‌جمله آفت‌هایی است که در دراز مدت به فعالیت سینما گران لطمه وارد می‌کند، ازهمین رو باید برای زنده کردن  صنعت سینما  تمام اهالی فرهنگ و هنر کشور دست به کار شوند.

 وی ادامه داد: یکی از دل مشغولی‌های مسوولان سینما و البته سیاستگذاران فرهنگی درباره فیلم‌های ایرانی به همین نکته برمی‌گردد که چرا نبض سینمای کشور در سالهای اخیر با این کندی می زند.

 محجوب افزود : درکنار استقبال روزافزون مردم از محصولات سمعی و بصری و گسترش مراکز مجاز توزیع این قبیل آثار و قرار گرفتن این محصولات در سبد  فیلم‌های خانوادگی، موجب شده است که صنعت سینما به صندلی‌های خالی عادت کند.

  نماینده مردم تهران، تصریح کرد : اگراهمیت گردش هنری  و میزان فعالان عرصه‌های  مختلف اجتماعی، آموزشی و اقتصادی سینمایی مشخص شود، درمی‌یابیم که خانواده  سینمایی ایران بدنه محکمی دارد و می‌توان با توجه به این جمعیت حقوق مادی و فرهنگی آنها را تامین کرد.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، یاد آور شد :‌مراکز سینمایی، جزء کانون های فرهنگی تاثیرگذار بر فرهنگ هنری در کشوربه شمارمی‌آیند، ولی متاسفانه وضعیت این کانون در کشور ما روز به روزوخیم‌تر می‌شود./

پایان پیام


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet