حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 07:23:00
سرویس استان ها
نعمتی تأکید کرد:

نباید تعاون ضعیف ترین نهاد در کشور باشد

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به جایگاه تعاونی ها در کشور اظهارداشت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انتظارات را در بخش تعاون و اشتغالزایی محقق نکرده است.
نباید تعاون ضعیف ترین نهاد در کشور باشد نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به جایگاه تعاونی ها در کشور اظهارداشت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انتظارات را در بخش تعاون و اشتغالزایی محقق نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/28292.jpg نباید,تعاون,ضعیف,ترین,نهاد,در,کشور,باشد Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در مورد عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ادغام وزارت تعاون با وزارت کار با مجموعه گسترده اقدام آسانی شمرده نمی شد اما انتظاری که نمایندگان خانه ملت از این ادغام داشتند تحولی کامل در راه تحقق قانون اصل44 بود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون اصل44 در کشور، ادامه داد: مطابق با این قانون، بخش های تعاونی کشور می بایست از قویترین بخش های اقتصادی کشور باشد اما متاسفانه عملکرد وزارت تعاون ضعیف ترین شرایط ممکن را برای بخش تعاون پدید آورد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به علت ضعف در تعاونی های کشور افزود: بهره گیری از نیروهای ضعیف در این مجموعه‌ها یکی از عللی است که منجر به رکود فعالیت تعاونی ها در کشور شده است.

این نماینده مجلس با اشاره به سخنان وزیرکار در مورد اینکه وزارتخانه مطبوعش متولی اشتغالزایی نیست نیز تصریح کرد: دیگر موضوعی که باعث ضعف در اشتغالزایی و عملکرد نامطلوب تعاونی ها شده است اظهارات مقامات این وزارتخانه مبنی بر این است که وزارت کار متولی اشتغالزایی نیست.

وی تاکیدداشت: با این حال، اگر وزارت کار متولی کار نیست باید اعلام شود ؛ وقتی میگوییم وزارت کار یعنی بخشی از مسائل پیگیری اشتغال جامعه هم برعهده این وزارتخانه است.

وی گفت: اگر وزارت کار از این امر شانه خالی می کند مجلس باید این آگاهی را داشته باشد که درخصوص اشتغالزایی باید کدام نهاد دولتی را پاسخگوی خود بداند.

نعمتی با اشاره به ضعف مدیریتی در این وزارتخانه اظهارداشت: متاسفانه در این وزارتخانه مدیران وزارتخانه ای و استانی با ضعف شدیدی مواجه هستند و نباید فرمان اشتغالزایی کشور را بدست مدیران ناتوان قرارداد.

وی ادامه داد: وزارت تعاون و رفاه در حالی به بدنه وزارت کار ادغام شدند که این وزارتخانه با یک استخوان بندی قوی ای داشته اما انتصاب مدیران این وزارت جدیدالتاسیس متناسب با این ادغام صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به جذب مدیران کارآمد در این وزارتخانه افزود: متاسفانه در این وزارتخانه راهبردی، نیروهای کارآمد، توانمند، خوش‌فکر و ریسک‌پذیر وجود ندارد.

نعمتی با اشاره به اقدامات مجلس برای رفع این مشکل نیز گفت: مجلس شورای اسلامی تذکراتی را در اینباره ارائه کرده و همچنین این موضوع از وزیر محترم سوال شد و در کمیسیون اجتماعی مجلس نیز مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس یاد‌اور شد: امید است مسئولان با توجه بیشتر مشکلات موجود در وزارت تعاون و کار اجتماعی را مرتفع کرده و موجبات رشد این وزارت‌خانه را بیش از پیش فراهم کنند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet