عید سعید فطر
1391/08/16 09:02:10
سرویس بین الملل
آصفری تاکید کرد؛

تشدید بحران‌ در سوریه نتیجه نشست ضد سوری دوحه

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: نشست گروه‌های مخالف دولت سوریه برای تعیین رهبری واحد در دوحه قطر تنها تشدید بحران‌ها در سوریه را در پی خواهد داشت.
تشدید بحران‌ در سوریه نتیجه نشست ضد سوری دوحه عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: نشست گروه‌های مخالف دولت سوریه برای تعیین رهبری واحد در دوحه قطر تنها تشدید بحران‌ها در سوریه را در پی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/23265.jpg تشدید,بحران‌,در,سوریه,نتیجه,نشست,ضد,سوری,دوحه Icana

محمدحسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با  یادآوری نشست اخیر سران گروه‌های تروریستی و مخالف دولت سوریه  در دوحه قطر و کمک کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به این شورا، گفت: در صورتی که دولت‌های دنیا به دنبال آرامش در سوریه هستند باید به دولت این کشور کمک کنند نه  اینکه با حمایت‌های بی دریغ به مخالفان دولت سوریه بپیوندند.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گام نخست به منظور ایجاد آرامش در سوریه خروج نیروهای نظامی سایر کشورها از این کشور و سپس زمین گذاشتن سلاح‌ها از سوی معارضان سوریه است تا بتوان آرامشی نسبی را در این کشور به وجود آورد.
وی، با بیان اینکه برخی کشورها از درگیری‌های به وجود آمده میان تروریست‌ها و دولت سوریه نفع می برند، ادامه داد: در درگیری‌ها  سوریه برخی کشورها به دنبال منافع خود هستند.
نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: دولت‌های عضو اتحادیه عرب به جای ایجاد آرامش و کمک به دولت سوریه، تروریست‌های درون این کشور را از نظر سلاح تامین می‌کنند
عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس نهم، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز به تروریست‌ها کمک‌های مالی و تجهیزاتی می‌کنند تا به هرچه بیشتر شدن بحران‌های داخلی سوریه دامن بزنند.
آصفری، با بیان اینکه با وجود قتل و کشتار غیر نظامیان در سوریه تمامی مجامع بین‌المللی سکوت کرده‌اند، گفت: نشست دوحه نتیجه سکوت مجامع بین‌المللی است که زمنیه را برای گستاخ کردن مخالفین سوری فراهم کرده است.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با حمایت کشورهای عربی از تروریست‌های درون سوریه، یادآور شد: کمک به این تروریست‌ها سبب می‌شود تا گروهک‌های تروریستی بیشتری در منطقه شکل گرفته و پس از سوریه گریبانگیر کشورهای آنان خواهد شد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به نشست گروه‌های مخالف دولت سوریه در دوحه قطر به منظور تعیین رهبری واحد در مقابل دولت سوریه، تصریح کرد: این گونه نشست‌ها هیچ‌گونه جایگاه قانونی نداشته و سبب می‌شود تا بحران‌های داخلی سوریه شدیدتر از قبل شود.
گروه‌های مخالف دولت سوریه روز گذشته به منظور تعیین رهبری واحد برای مقابله با این دولت اقدام به برگزاری نشستی در دوحه قطر کردند که پیش بینی می‌شود این نشست سه روز دیگر نیز ادامه داشته باشد./
پایان پیام
 
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet