حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 08:13:58
سرویس بین الملل
نقوی‌حسینی تاکیدکرد:

تقویت جبهه ضد ایرانی- سوری هدف سفر کامرون به خاورمیانه

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم، با یادآوری سفر سه روزه دیوید کامرون به خاورمیانه، گفت: تحرکات جدید انگلیس در راستای تقویت جبهه ضد ایرانی- سوری در منطقه انجام می‌گیرد.
تقویت جبهه ضد ایرانی- سوری هدف سفر کامرون به خاورمیانه سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم، با یادآوری سفر سه روزه دیوید کامرون به خاورمیانه، گفت: تحرکات جدید انگلیس در راستای تقویت جبهه ضد ایرانی- سوری در منطقه انجام می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2337.jpg تقویت,جبهه,ضد,ایرانی-,سوری,هدف,سفر,کامرون,به,خاورمیانه Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری سفر دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا به خاورمیانه، گفت: اگرچه  کامرون به بهانه همکاری استراتژیک و فروش تسلیحات به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس سفر کرده است، اما هدف سفر کامرون مسائل منطقه‌ای  و نه مسائل اقتصادی است.

انگلیس به دنبال ترغیب کشورهای منطقه برای مقابله با ایران  است

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، افزود: انگلیس به دنبال ترغیب کشورهای منطقه برای مقابله با ایران و دخالت در مسائل سوریه است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: با توجه به شکست برنامه هایی که غرب در ایران و سوریه دنبال می‌کرد تا به اهداف ضد سوری و ضد ایرانی خود برسد، تحرکات جدید انگلیس در راستای تقویت جبهه ضد ایرانی- سوری در منطقه انجام می گیرد.

 تلاش کامرون برای فزایش مشارکت  کشورهای منطقه در تحریم‌های ضد ایرانی

وی، توضیح داد: غرب درباره مسئله سوریه نشست دوحه را پیش بینی کرد تا سناریوی جدیدی برای سوریه به اجرا بگذارد و درباره ایران نیز به دنبال این است که کشورهای منطقه را برای فشار بر ایران  متحد کند.

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه سفر دیوید کامرون به خاورمیانه با هدف افزایش مشارکت کشورهای منطقه در تحریم‌های ضد ایرانی است، گفت: جلب نظر کشورهای منطقه برای حمایت از معارضین سوریه و کمک به غرب برای افزایش فشارها  بر ایران از مهمترین محورهای سفر سه روزه دیود کامرون به امارات و عربستان است.

«دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس برای بازاریایی بمب‌افکن‌های «تایفون» این کشور دیروز ـ دوشنبه ـ عازم خاورمیانه شد،کامرون به عنوان نخستین مقصد سفر خود وارد امارات متحده عربی شد، وی امروز عازم عربستان شده و پس از آن نیز به چند کشور دیگر خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet