شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/15 17:10:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

جابجایی 19 میلیون دلار در خیابان‌ها‌ی تهران ناشی از بی‌تدبیری است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نباید اجازه داده می‌شد که ۱۹ میلیون دلار در خیابان‌ها و چهارراه‌ها دست به دست مردم بچرخد، گفت: پیشنهاد خواهیم داد که در بودجه سال ۹۲ درآمدهای حاصل از نفت حذف شود.
جابجایی 19 میلیون دلار در خیابان‌ها‌ی تهران ناشی از بی‌تدبیری است رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نباید اجازه داده می‌شد که 19 میلیون دلار در خیابان‌ها و چهارراه‌ها دست به دست مردم بچرخد، گفت: پیشنهاد خواهیم داد که در بودجه سال 92 درآمدهای حاصل از نفت حذف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/26317.jpg جابجایی,19,میلیون,دلار,در,خیابان‌ها‌ی,تهران,ناشی,از,بی‌تدبیری,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ارسلان فتحی‌پور نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس با بیان اینکه باید پیشرفت کشور را با محوریت تولید ملی پیش ببریم،به باشگاه خبرنگاران گفت:درطرحی که در دست بررسی است تلاش داریم علاوه بر محدودکردن ارز ، برای ورود کالاهای لوکس و غیر ضروری محدویت‌های خاصی اعمال کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه پیشرفت کشور در گرو حمایت از تولید ملی و تقویت آن است، افزود: تمام اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش می‌کنند تا افزایش قیمت‌ها را مهار کنند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: باید نیاز ارز در کشور را حذف کنیم و این امر مستلزم این است که بتوانیم از تولید ملی حمایت و آن را جایگزین ارز کنیم.
نماینده مردم کلیبر در مجلس با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در بودجه سال 92 درآمدهای حاصل از نفت حذف شود، اظهار داشت: زمانی‌ که توانایی آن را داریم که ارزش افزوده‌ کالاهای غیر نفتی را بیشتر کنیم چه نیازی است که به سمت سیاست‌های غلط و آزموده‌شده برویم؟ ما درکشور منابع طبیعی،‌ نیروی انسانی و امکانات خوبی داریم و می‌توانیم ظرف یک سال تمام فرآورده‌های کشاورزی را خودمان تولید کنیم.
فتحی‌پور با بیان اینکه نباید به دنبال ارز و واردات بی‌رویه باشیم، تصریح کرد:‌ می‌توانیم با محوریت حمایت از تولید ملی و ساماندهی بازار ارز آثار منفی سیاست‌های غلط را محو و شاخص‌های ارزشمند اقتصاد مقاومتی را ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه با حمایت از تولید ملی تودهنی بزرگی به رژیم صهیونیستی و استکبار خواهیم زد، گفت: در شرایط کنونی، مسائل حاشیه‌ای سیاسی در کشور در اولویت سوءاستفاده دشمنان قرار دارد و لذا باید از این حاشیه‌پردازی‌ها جدا پرهیز شود.
فتحی‌پور با اشاره به سوء مدیریت برخی مسئولان اقتصادی در کنترل نوسانات بازار داخلی ارز بیان داشت: نباید اجازه داده می‌شد که 19 میلیون دلار ارز در خیابان‌ها و چهارراه‌ها دست به دست مردم بچرخد، این اتفاق ناشی از بی‌تدبیری است و به هیچ وجه مورد قبول واقع نمی‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ‌در سایر کشورها مردم برای تهیه 200 دلار باید به بانک مراجعه کنند ولی متاسفانه در چهارراه‌های ما تهیه ارز مثل تهیه سیگار است و این یک ضعف در سیستم مدیریتی است که باید برطرف شود./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet