خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 09:37:47
سرویس سیاسی
پور‌فاطمی:

رسانه‌های ایرانی به دلیل حق‌طلبی مورد غضب غرب هستند

عضو کمیسیون اجتماعی با یادآوری رفتار غرب در قبال ایران توضیح داد: غرب هیچ گاه تاب و تحمل رسانه‌های ایران را نداشته است.
رسانه‌های ایرانی به دلیل حق‌طلبی مورد غضب غرب هستند عضو کمیسیون اجتماعی با یادآوری رفتار غرب در قبال ایران توضیح داد: غرب هیچ گاه تاب و تحمل رسانه‌های ایران را نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/1454.jpg رسانه‌های,ایرانی,به,دلیل,حق‌طلبی,مورد,غضب,غرب,هستند Icana

سید محمد مهدی پور فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به قطع پخش برنامه‌های رسانه‌های ماهواره‌ای ایران از طریق ماهواره هات‌برد گفت: اتحادیه اروپا در کمال عدم تساهل و مدارا، رسانه‌های ایرانی را تنها به این دلیل که با افکار آنها تطابق ندارند تحریم کرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: این حرکت غرب خلاف عرف بین‌المللی بود اما ایران توانست با روابط حسنه‌ای که با روسیه دارد از طریق ماهواره این کشور پخش برنامه‌های ماهواره‌ای خود را از سر بگیرد و این اتفاقی خوبی قلمداد می شود.

وی افزود: این اقدام روسیاهی را برای غرب به همراه داشت و باید به آنها که خود را حامی بی‌چون‌وچرای دموکراسی و آزادی بیان قلمداد می‌کنند بگوییم که شما نتوانستید با رعایت قواعد دموکراتیک صدای ایران را در عرصه بین‌المللی تحمل کنید و اگر پاسخی برای آن دارید با همان ابزار رسانه بدهید.

پور‌حسینی تصریح کرد: رسانه‌های ایرانی از آنجایی‌که ندای حق‌طلبی و ستم‌ستیزی را در جهان طنین‌انداز می‌کنند مورد غضب غرب قرار گرفتند ولی پخش مجدد این برنامه‌ها نشان داد که ایران توانایی بالایی در مدیریت بحران‌هایی این چنینی دارد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان گفت: غرب هیچ مشکلی با شبکه‌هایی که فساد و فحشا را در میان ملت‌ها گسترش می‌دهد ندارد ولی شبکه‌هایی که صدای اسلام ناب را به گوش جهانیان می‌رسانند را قطع می‌کند چرا که این صدا می‌تواند پیکره نظام سرمایه‌سالار آنها را به لرزه افکند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری روابط حسنه ایران و روسیه گفت: تعاملات سازنده‌ای میان ایران و کشور روسیه وجود دارد و پخش این شبکه‌ها از طریق ماهواره روس نشان از روابط بهینه میان این دو کشور دارد و نشان داد که جمهوری اسلامی از هر روزنه‌ای برای بیان اعتقادات مذهبی خود استفاده می‌کند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

پس از گذشت یک ماه از قطع شدن شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی توسط شرکت یوتل ست، جمهوری اسلامی ایران توانست با استفاده از ماهواره روسیه پخش جهانی این شبکه‌ها را از سر بگیرد./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet