خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/16 10:17:13
سرویس بین الملل
منصوری آرانی:

گوانتانامو،دروغ آمریکا را آشکار کرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم، وجود زندان گوانتانامو و خلف وعده باراک اوباما در بستن این زندان را نشان از دروغ‌‌پردازی داعیه داران حقوق بشر دانست.
گوانتانامو،دروغ آمریکا را آشکار کرد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نهم، وجود زندان گوانتانامو و خلف وعده باراک اوباما در بستن این زندان را نشان از دروغ‌‌پردازی داعیه داران حقوق بشر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/28670.jpg گوانتانامو،دروغ,آمریکا,را,آشکار,کرد Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بیانیه اخیر سازمان عفو بین‌الملل و انتقاد از وضعیت زندانیان گوانتانامو و خلف وعده اوباما از بسته شدن آن در سال 2010،اظهار داشت: پس از افشای خبر وجود زندان مخوف گوانتانامو وجنایت‌هایی که در آن رخ داده است، جامعه جهانی وادار به نشان دادن واکنش شده است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واژه حقوق بشر که ساخته دست غرب است در کشورهای اروپایی و آمریکا کاربردی ندارد، تصریح کرد: حقوق اولیه انسانها در غرب در مقاطعی که با منافع آنها همخوانی نداشته باشد به حدی تنزل پیدا می‌کند که به راحتی آن را کتمان می‌کنند.

وی، ادامه داد: مجامع بین‌ا‌لمللی  که داعیه دار حقوق بشر هستند نیز همسو با سیاست‌های خصمانه استکبار جهانی هیچ‌گاه در برابر نقض آشکار حقوق انسانها واکنشی صریحی نشان نداده و همسو با غرب به کتمان آن می‌پردازند و با ایجاد جنگ روانی به دنبال فرافکنی و سرپوش گذاشتن بر اقدامات اربابان خود بوده‌اند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه برداشت غرب از واژه حقوق بشر دو سویه بوده است، افزود: داعیه داران حقوق بشر همواره نگاه دوسویه خود را به مقوله حقوق بشر نشان داده‌اند و در نقطه‌ای که در راستای منافع آنها باشد در برابر نقض آشکار حقوق اولیه انسانها سکوت می‌کنند.

منصوری آرانی، ادامه داد: کشورهایی هم که درراستای اهداف آنها ضد حقوق بشری واشنگتن گام برنمی‌دارند با کوچکترین اتفاقی با همکاری رسانه‌های این کشورها محکوم می شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه وجود زندان گوانتانامو و بسته نشدن آن نشان دروغ‌‌پردازی داعیه داران حقوق بشری است، گفت: وجود زندانی که با وعده رئیس جمهور آمریکا در سال 2010باید بسته می‌شد، سندی دیگر در رسوایی این کشور در شعار دروغ حمایت از حقوق بشر است.

گفتنی است روز گذشته سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از بسته نشدن زندان گوانتانامو که 150زندانی در آن محبوس هستند انتقاد شدیدی کرده است/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet