هدر اصلی
1391/08/16 10:10:18
سرویس سیاسی
آقا‌محمدی:

کانادا تبدیل به پادوی سیاسی غرب شده است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ماهیت سیاسی کشور کانادا گفت: کانادا امروز تبدیل به مجری فعالیت‌های خلاف‌شان غرب شده است.
کانادا تبدیل به پادوی سیاسی غرب شده است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ماهیت سیاسی کشور کانادا گفت: کانادا امروز تبدیل به مجری فعالیت‌های خلاف‌شان غرب شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27302.jpg کانادا,تبدیل,به,پادوی,سیاسی,غرب,شده,است Icana

ابراهیم آقا‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اقدام کشور کانادا در ضبط اموال ایران در کشور مذکور به دلیل حمایت ایران از جنبش حماس گفت: از لحاظ حقوقی و قانونی این تصمیم تطابقی با قوانین بین‌المللی ندارد و نوعی گردنه‌گیری و سرقت ارزیابی می‌شود.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی درباره حمایت ایران از جنبش حماس توضیح داد:‌ وقتی به ماهیت قضیه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که یک رژیم اشغالگر به حمایت از کشور‌های غربی از جمله کانادا  ملت فلسطین را به زور اسلحه از خانه و کاشانه خود آواره کرده‌ا و جالب اینجاست که اگر این آوارگان امروز قصد باز‌پس گیری املاک خود را داشته باشند از نظر غرب  فعلی غیر قانونی انجام داده‌اند.

آقا‌محمدی تصریح کرد: اگر حماس دست به فعالیتی ضد رژیم صهیونیستی می‌زند در دفاع از وطن خود کرده و این ربطی به ایران ندارد البته جمهوری اسلامی ایران همواره از حق مظلوم دفاع می‌کند چراکه این اقدام بشر‌دوستانه است و منطق انسانی آن را حکم می‌کند.

وی افزود: کانادا امروز تبدیل به بی‌حیثیت‌ترین و مجری فعالیت‌های دور از شان غرب شده به طوری که اگر انگلستان اقدامی را خلاف آبرو و حیثیت خود بداند، کانادا را مسئول اجرایی کردن آن فعل می‌کند.

نماینده خرم‌آباد در مجلس ادامه داد:‌ جمهوری اسلامی ایران همواره از حق مظلومان در سراسر جهان حمایت خواهد کرد و هیچ‌گاه از این مسئله عقب نخواهد نشست.

وی گفت: کانادا در راستایی عقده‌گشایی از اقدام دولت ایران مبنی بر بستن سفارت خود در کشور کانادا تصمیم به ضیط اموال جمهوری اسلامی گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس توضیح‌داد: کشور‌های غربی بی‌ارزشی مثل کانادا برای کسب اعتبار در میان دیگران اقدام به رفتار کینه‌توزانه با ایران می‌کنند ولی این رفتار آنها را در مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد تا ذره‌ای از حقوق ملت ایران پایمال شود.

دولت کانادا در اقدامی عجیب تصمیم به ضیط اموال ایران در کانادا گرفته و بهانه کشور نامبرده برای این کار حمایت ایران از جنبش حماس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet