حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 10:03:52
سرویس صحن
غضنفرآبادی در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه:

جلسات به جای هر سال دو بار هر دو ماه یکبار تشکیل شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با مهم و کارساز خواندن اهداف صندوق توسعه ملی گفت: ضرورت دارد برای تبدیل عواید ناشی از فروش نفت و گاز به ثروت های ماندگار جلسات این صندوق هر دو ماه یکبار برگزار شود.
جلسات به جای هر سال دو بار هر دو ماه یکبار تشکیل شود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با مهم و کارساز خواندن اهداف صندوق توسعه ملی گفت: ضرورت دارد برای تبدیل عواید ناشی از فروش نفت و گاز به ثروت های ماندگار جلسات این صندوق هر دو ماه یکبار برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/19228.jpg جلسات,به,جای,هر,سال,دو,بار,هر,دو,ماه,یکبار,تشکیل,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موسی غضنفرآبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه افزود: صندوق توسعه ملی باید انباشته ای باشد تا از آن محل مصارف صورت گیرد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری نزدیک شدن به زمان ارسال لایحه بودجه به مجلس ادامه داد: به هر حال درصدی در این صندوق قرار خواهد گرفت که باید برای خرج از این صندوق اصلاحاتی صورت گیرد.

وی با تأکید بر وجود اشکالاتی در ماده 84 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه گفت: یکی از مهمترین بحث هایی که در قانون برنامه پنج ساله پنجم صورت گرفته ماده 84 است، همه می دانند اهدافی برای صندوق توسعه ملی در این ماده تعریف شده که اگر اجرایی شود، بسیار کارساز خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل عواید ناشی از فروش نفت و گاز و فراورده های نفتی به ثروت های ماندگار و مولد اقتصادی و همین طور حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت و گاز و فراورده های نفتی ایجاد شده است که ضرورت دارد برای رسیدن به این اهداف اشکالات موجود در این ماده اصلاح شود.

وی تشکیل جلسات دو بار در سال را از اشکالات موجود در این ماده خواند و گفت: با توجه به اهمیت وظایف صندوق توسعه ملی ضرورت دارد هر دو ماه جلسه تشکیل شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet