ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/16 11:25:11
سرویس بین الملل
بخشایش اردستانی مطرح‌کرد:

خروج از بحران اقتصادی، هدف تور سه‌روزه کامرون به خلیج‌فارس

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی در مجلس نهم، سفر دیوید کامرون به منطقه خلیج فارس را با هدف خروج از رکود اقتصادی لندن ارزیابی کرد.
خروج از بحران اقتصادی، هدف تور سه‌روزه کامرون به خلیج‌فارس عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی در مجلس نهم، سفر دیوید کامرون به منطقه خلیج فارس را با هدف خروج از رکود اقتصادی لندن ارزیابی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2334.jpg خروج,از,بحران,اقتصادی،,هدف,تور,سه‌روزه,کامرون,به,خلیج‌فارس Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت و گو با خبرنگاربین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سفر سه روزه دیوید کامرون به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، اظهار داشت: در منطقه خاورمیانه کشورها به دو جبهه سازش و مقاومت تقسیم می‌شوند که هدف دیوید کامرون از سفر به حوزه خلیج فارس کشورهایی است که در جبهه سازش قرار دارند.
نماینده مردم اردستان در مجلس نهم در ارتباط با  چینش جبهه‌ سازش و مقاومت، تصریح کرد: عربستان، بحرین، کویت و امارات از جمله کشورهای تشکیل دهنده جبهه سازش هستند و این در حالی است که ایران، لبنان، فلسطین و سوریه جبهه مقاومت را تشکیل می‌دهند.
تقویت اتحاد جبهه سازش در برابر جبهه مقاومت هدف سفر کامرون
وی، خاطر نشان کرد: دیوید کامرون با سفر به کشورهای جبهه سازش منطقه خلیج فارس در پی تقویت اتحاد آن‌ها در مقابل جبهه‌های سازش است.
بخشایش اردستانی به اهداف سفر دیوید کامرون که از سوی مقامات انگلیسی فروش تسلیحات نظامی به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اعلام شده است، اشاره کرد و بیان داشت: هدف کامرون و هیات همراه وی در سفر به منطقه خلیج فارس فروش بیش از 100 فروند هواپیمای جنگی تایفون است که ارزش مادی آنها ده‌ها میلیارد پوند است و می تواند صدها نفر از کارکنان صنایع نظامی این کشور را در این دوره رکود اقتصادی از بیکاری نجات دهد.
کامرون با یک تیر دو نشان می‌زند
نماینده مردم اردستان در مجلس نهم، افزود: در پشت پرده فروش تسلیحات نظامی به شیخ نشین‌های خلیج فارس، انگلستان قصد دارد با ایجاد رعب و وحشت از ایران در بین کشورهای عربی با تقویت اتحاد بین آنان در مقابل ایران و همچنین خروج از رکود اقتصادی خود با یک تیر دو نشان بزند.
وی، به سیاست‌های متناقض لندن را در قبال دموکراسی و حقوق بشر و همچنین ثبات و امنیت منطقه‌ای اشاره کرد و یادآور شد: سازمان‌های حقوق بشر از ابتدای آغاز بیداری اسلامی در کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، بارها دولت انگلیس را به خاطر فروش تسلیحات و تجهیزات سرکوب به رژیم‌های دیکتاتور منطقه محکوم کرده‌اند اما این معاملات پرسود همچنان ادامه دارد.
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه در سفر جاری کامرون نیز تعدادی از مدیران صنایع نظامی و فروشندگان اسلحه وی را همراهی می‌کنند، گفت: تور سه روزه کامرون با هدف خروج از بحران اقتصادی اروپا انجام می شود.
نخست وزیر انگلیس به منظور فروش تسلیحات نظامی و تجهیزات سرکوب به شیخ نشین‌های خلیج فارس به این منطقه سفر کرده است./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet