هدر اصلی
1391/08/19 12:13:34
سرویس فرهنگی
ندیمی:

جای هنر در بطن اقتصاد کشور است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هنرمندان بدون هیچ مشکلی حاضر به تولید بیشتر با بهترین کیفیت هستند ودولت باید با یک برنامه‌ریزی کاربردی تسهیلات ویژه ای را برای سرمایه‌گذاران در این بخش مهیا کند؛افزود: جای هنر در بطن اقتصاد کشور است .
جای هنر در بطن اقتصاد کشور است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هنرمندان بدون هیچ مشکلی حاضر به تولید بیشتر با بهترین کیفیت هستند ودولت باید با یک برنامه‌ریزی کاربردی تسهیلات ویژه ای را برای سرمایه‌گذاران در این بخش مهیا کند؛افزود: جای هنر در بطن اقتصاد کشور است . https://cdn.icana.ir/d/019/24056.jpg جای,هنر,در,بطن,,اقتصاد,کشور,است Icana

ایرج ندیمی  در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: درسالهای نه چندان دورکالاهای هنری سهم بسزایی از تولید را به خود اختصاص داده بودند،ولی متاسفانه به علت نبود حمایت هم اکنون وضعیت فروش آثار هنری کشور بسیار نامناسب است.

 نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد : توسعه اقتصادی مراکز هنری از مباحث مهمی است که باید در برنامه‌ها و رویکردهای مختلف دولت در اولویت قرار گرفته و به آن اهمیت داده شود، زیرا یکی  بهترین استراتژی ها برای کنترل نرخ بیکاری در کشور سرمایه‌گذاری در عرصه های هنری است.

وی ادامه داد: تقویت مراکز هنری یک اولویت مهم اجتماعی و اقتصادی برای مردم به ویژه هنرمندان به شمار می‌آید و در صورت حمایت مناسب، شاخص اقتصادی وهنری کشوربه نحوچشمگیرافزایش می‌یابد.

ندیمی تصریح کرد: بی‌توجهی به صنایع مولد هنری به معنای دشمنی با  تولید داخلی است، زیراکالا و محصولی که با هزینه و رنج و زحمت بسیار در کشور تولید می‌شود، بایدمورد حمایت دولت قرار گیرد تا به نحو مطلوب اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

 وی ادامه داد : تمام کسانی که به هر نحوبا تولید ات هنری مرتبط هستند،باید مسیر را برای  حمایت آثار هنری باز کنند تا تولید به عزتی که باید در اقتصاد کشور داشته باشد برسد و بر این اساس بتوانیم به اهدافی که درامر توسعه اقتصاد در کشور داریم، برسیم.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد: درباره نهادینه شدن فرهنگ مصرف تولید داخلی در میان تمام اقشار جامعه افزود: ارتقای کیفیت کالاهای داخلی و کنترل قیمت در راستای بهینه کردن مصرف تولیدات داخلی باید با جدیت پیگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet