هدر اصلی
1391/08/16 10:56:53
سرویس صحن
سعیدی در نطق میان دستور:

مسئولان ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل دهند

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه مسئولان باید در راستای تحقق مطالبات و انتظارات مردم به صورت جدی وارد عمل شوند گفت: خدمت صادقانه به مردم و باور کردن رنج ها و دردهای آنان و تلاش در جهت رفع این مشکلات به دور از سیاسی کاری های متداول از وظایف اصلی مسئولان کشور است.
مسئولان ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل دهند دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه مسئولان باید در راستای تحقق مطالبات و انتظارات مردم به صورت جدی وارد عمل شوند گفت: خدمت صادقانه به مردم و باور کردن رنج ها و دردهای آنان و تلاش در جهت رفع این مشکلات به دور از سیاسی کاری های متداول از وظایف اصلی مسئولان کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/19228.jpg مسئولان,ستاد,اقتصاد,مقاومتی,را,تشکیل,دهند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمداسماعیل سعیدی در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: در این مقطع زمانی که به دلیل اعمال تحریم ها مردم فشارهای اقتصادی را تحمل می کنند مسئولان باید با تعامل و همدلی در مورد اقتصاد مقاومتی که مورد نظر مقام معظم رهبری است برنامه ریزی کرده و آن را به مرحله اجرا در بیاورند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در این شرایط خدمت صادقانه به مردم، باور کردن درها و رنجها و آلام آنان، اولویت دادن به دغدغه های اصلی مردم و تلاش در جهت رفع این مشکلات به دور از سیاسی کاری از وظایف اصلی مسئولان است.

وی تصریح کرد: امروز ریشه بسیاری از مشکلات کشور حرکت بر محوریت بی تدبیری است و هر جا که مسئولان بدون توجه به مسائل جریانی و جناحی و با تدبیر و برنامه وارد عمل شده اند توفیقاتی حاصل کرده اند اما اگر برعکس این عمل کرده اند ثمری جز سرخوردگی نداشته است.

سعیدی نیاز فوری کشور را همبستگی و پرهیز از هرگونه تنش دانست و گفت: اقدام بعدی مسئولان باید تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سطح عالی برای مقابله با تحریم ها، رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و ساماندهی سریع اقتصاد کشور باشد.

این نماینده مجلس نهم در مورد مطالبات مردم در این مقطع زمانی اظهار داشت: تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی و جدی گرفتن این راهبرد، برنامه ریزی برای حمایت از تولید ملی، رفع سریع موانع گمرکی برای حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان، مهار تورم افسارگسیخته  از طریق هدایت نقدینگی موجود به سمت تولید، مشارکت دادن مردم در تصمیم گیری ها، تثبیت ارزش پول ملی، ایجاد اصلاحات سریع در شبکه بانکی به منظور انجام سهمیه گذاری در بخش تولید و حمایت از آن، کاهش وابستگی بودجه به نفت و گاز، اصلاح و تحول در نظام اداری کشور و استفاده از ظرفیت های عظیم مردمی از جمله مطالبات ملت است.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: خشکی دریاچه ارومیه و مشکل آب شرب و آب کشاورزی از مسائلی است که مردم را آزار می دهد و انتظار ما این است که رئیس جمهور به صورت جدی وارد حل موضوع دریاچه ارومیه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet