انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/16 11:35:01
سرویس صحن
نعمتی در نطق میان دستور:

اظهارات نماینده دولت وجاهت قانونی ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهارات نماینده دولت مبنی بر وجاهت نداشتن امضاهای طرح سوال از رئیس جمهور را دخالت غیرقانونی در قوه مقننه خواند و گفت: دخالت قوه مجریه در امور داخلی قوه مقننه خلاف مصالح مجلس بوده و باید با آن برخورد شود.
اظهارات نماینده دولت وجاهت قانونی ندارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهارات نماینده دولت مبنی بر وجاهت نداشتن امضاهای طرح سوال از رئیس جمهور را دخالت غیرقانونی در قوه مقننه خواند و گفت: دخالت قوه مجریه در امور داخلی قوه مقننه خلاف مصالح مجلس بوده و باید با آن برخورد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21791.jpg اظهارات,نماینده,دولت,وجاهت,قانونی,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 16 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود افزود: در شرایطی که همگان بر حفظ مصالح کشور پافشاری می‌کنیم و تبعیت از رهبری را مایه نجات کشور از دیکتاتوری می‌دانیم نمی‌توان از برخی رفتارها که خلاف مصالح کشور است چشم پوشید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با یادآوری هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب خطاب به سران قوا گفت: فرمایشات رهبری زنهاری بر مسئولان بود و نشان از این داشت که نباید با تحلیل‌های متفاوت توجه به صحبت‌های ناصحانه رهبری به حاشیه رود. در این زمینه انتظار می‌رود کسانی که دنبال کشف حقیقت سخنان رهبری هستند از استنباط درونی خودداری کنند.

وی ادامه داد: عده‌ای نباید خود را مفسر یگانه صحبت‌های رهبری معرفی کنند و باید جایگاه خود را از جایگاه مفسران یگانه سخنان رهبری تغییر دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که عده‌ای در جلسه علنی گذشته مجلس تلاش داشتند تا اندیشه‌های خود را فهم دقیق‌تر از اوامر رهبری جلوه دهند تاکید کرد: آیا این رفتار استفاده ابزاری از صحبت‌های رهبری در جهت منافع سیاسی عده‌ای خاص تلقی نمی‌شود.

وی با رد هر گونه ادعایی مبنی بر این که امضاکنندگان سوال از رئیس جمهور مخالفان بیانات رهبر معظم انقلاب هستند تاکید کرد: ضرورت دارد این عده از چنین رفتارهایی پرهیز کرده و بدانند که در پیش گرفتن چنین رویه‌ای بر وحدت نیروهای انقلاب آسیب می‌‍زند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم با بیان این که امامت امت محدود به یک جمع کوچک نیست تصریح کرد: محدود کردن اندیشه‌های بلند رهبری به ذهنیت‌های محدود خود خطایی بس نابخشودنی است.

نعمتی خطاب به مخالفان طرح سوال از رئیس‌جمهور ادامه داد: چرا توجه نمی‌کنید در حالی که سوال از رئیس جمهور را با آتش توپخانه سیاسی در رسانه‌ها مخالف فرمایشات رهبر قلمداد می‌کنید  با تشکیل کمیته‌ای به تخریب رئیس قوه مجریه می‌پردازید. آیا این التزام عملی به ولایت فقیه است؟ آیا تضعیف مجلس به مصلحت نظام اسلامی است؟ آیا کشاندن درگیری به درون قوه مجریه حرکتی بدون برنامه  و غیرهدفمند است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: اگر چارچوب همکاری در مجلس اجرای آیین‌نامه است چرا دوستان خلاف آیین‌نامه عمل می‌کنند. وقتی نماینده دولت امضاهای سوال از رئیس جمهور را فاقد وجاهت قانونی می‌داند آیا دخالت غیر قانونی در امر قوه مقننه نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن از وزرای بهداشت، کشاورزی و برخی دیگر از وزرای دولت رسیدگی به امور حوزه انتخابیه  خودرا خواستار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet