حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 12:38:26
سرویس صحن
حیدرپور:

متقاضیان مسکن مهر باید از مالیات معاف شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متقاضیان مسکن مهر جزء فقیرترین افراد جامعه هستند، گفت: وزیر اقتصاد راهکاری ارائه دهدتا متقاضیان مسکن مهراز مالیات معاف شوند.
متقاضیان مسکن مهر باید از مالیات معاف شوند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متقاضیان مسکن مهر جزء فقیرترین افراد جامعه هستند، گفت: وزیر اقتصاد راهکاری ارائه دهدتا متقاضیان مسکن مهراز مالیات معاف شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/19388.jpg متقاضیان,مسکن,مهر,باید,از,مالیات,معاف,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عوض حیدرپور در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 آبان) مجلس شورای اسلامی در توضیح سؤال خود از وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در مجلس هفتم قانونی را تحت عنوان قانون کمک به تسهیل ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد تصویب کردیم که نهایتاً آن قانون تبدیل به پروژه مسکن مهر شد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین بار که وام برای مسکن مهر تدوین شد بنا بود حدود 5 میلیون تومان متقاضیان مسکن مهر آورده و 14 میلیون تومان هم از تسهیلات استفاده کنند.

وی یادآور شد: زمانی که پیمانکاران وارد کار شدند به این نتیجه رسیدند که 14 میلیون وام کم است و آن را تا 19 میلیون تومان افزایش دادند.

حیدرپور با بیان اینکه در کارگروه مسکن مهر در اقدام بعدی ساخت 3 نوع مسکن عادی، مسکن نیمه صنعتی و مسکن صنعتی در دستور کار قرار گرفت تأکید کرد: در همین راستا بنا شد تا برای مسکن نیمه صنعتی وام به 22 میلیون و برای مسکن صنعتی وام به 25 میلیون افزایش پیدا کند.  

وی همچنین خاطرنشان کرد: کارفرمایان با شروع کار با مشکلاتی مواجه و مجبور شدند کار را به پیمانکاران واگذار کنند که در این شرایط هم سازمان های امور مالیاتی وارد شدند تا مالیات دریافت کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: انصافا کسانی که مسکن مهر خریداری می‌کنند، جزء فقیرترین اقشار مردم کشور هستند که بیش از دو میلیون تومان از وام پرداختی به آنان به عنوان مالیات دریافت می‌شود. اینکه 20میلیون تومان وام بدهیم و دو میلیون تومان از وام پرداختی را به عنوان مالیات دریافت کنیم، این کار نقیضی است، سؤال ما روشن است اینکه آیا مسکن مهر در قسمت عملکرد از مالیات معاف است یا خیر؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: پیشنهاد می دهم وزیر اقتصاد راهکاری ارائه دهد تا مشخص شود مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet