هدر موبایل
1391/08/16 14:03:28
سرویس سیاسی
ابوترابی:

کانادا به بازیچه دست صهیونیست‌ها بدل شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با یادآوری نفوذ صهوینست‌ها در سیستم تصمیم‌گیری‌ کشور‌های غربی گفت: کشور‌های غربی از جمله کانادا بدل به بازیچه‌ دست صهیونیست‌ها شده‌اند.
کانادا به بازیچه دست صهیونیست‌ها بدل شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با یادآوری نفوذ صهوینست‌ها در سیستم تصمیم‌گیری‌ کشور‌های غربی گفت: کشور‌های غربی از جمله کانادا بدل به بازیچه‌ دست صهیونیست‌ها شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/26558.jpg کانادا,به,بازیچه,دست,صهیونیست‌ها,بدل,شده,است Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام کانادا مبنی بر مصادره اموال سفارتخانه ایران در کانادا گفت: باعث تاسف است که توحش این چنین دامن حامیان دروغین آزادی، دموکراسی و حق‌گرایی را گرفته و کسانی که خود را مدافع حقوق بشر می‌خواندند به نحوی رفتار می‌کنند که هنوز دوران جاهیت است.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی توضیح داد:‌ کشور‌های سینه‌چاک آزادی امروز با ادعا‌های واهی خود اتهامات فزاینده‌ای را به ایران وارد می‌آورند، اتهاماتی که طی آن نه حق دفاعی به جمهوری اسلامی می‌دهند و نه حق استفاده از فرایند قضاوت عادلانه‌ای که ایران بتواند از حقوق اساسی خود در آن دفاع کند.

ابوترابی تصریح کرد: اگر هر کشوری به خود اجازه بدهد که هر زمان که تمایل داشت اموال دیگر کشور‌ها را مصادره کند دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد چرا که در این صورت قانون جنگل بر دنیا حکمفرما می‌شود و دوران توحش غرب مجدداً تکرار می‌شود در حال حاضر غرب خود این فرایند را آغاز کرده، همان غربی که همه جا بر طبل دموکراسی می‌کوبد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با بیان اینکه ‌دستگاه‌های قضائی کشور‌های غربی از جمله کانادا غرق در سیاسی‌کاری شده اند افزود: عرف و قوانین بین‌الملل حق مصادره اموال سفارتخانه هیچ کشوری را نمی‌دهد و این نقض صریح اصول اساسی قوانین بین‌المللی است.

ابوترابی با یادآوری این نکته که اقدام کانادا به نوعی واکنشی در قبال بسته شدن سفارت‌خانه جمهوری اسلامی در کانادا است، گفت: وزارت خارجه کانادا طی دوران برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران دست به شیطنت‌های بسیاری می‌زد تا جاییکه به طور مستقیم و غیر مستقیم روسای دیگر کشور‌ها را تحریک می‌کرد تا در این اجلاس حاضر نشوند، زمانی که در این اقدامات خصمانه شکست خورد تصمیم به تعطیلی سفارتخانه خود در ایران گرفت.

عضو  هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس توضیح داد: ‌اقدامات اخیر کانادا  درواقع نشان از نفوذ لابی صهیونیست در بطن این کشور است ولی ما در کمال آرامش و رفتار منطقی حق پاسخ حقوقی و سیاسی را برای خود محفوظ نگه می‌داریم.

دولت کانادا در اقدامی عجیب تصمیم به ضیط اموال ایران در کانادا گرفته و بهانه کشور نامبرده برای این کار حمایت ایران از جنبش حماس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet