ولادت حضرت امام رضا (ع)
1387/09/24 12:58:00
سرویس سیاسی

لاریجانی از احتمال ایجاد دو معاونت جدید قانونگذاری و نظارت در مجلس خبر داد

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده نهاوند گفت: احتمال دارد برای فراهم کردن ساز و کار مناسب جهت قانونگذاری و نظارت دو معاون جدید برای رئیس مجلس در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی سنایی نماینده نهاوند در تذکر آئین نامه ای با استناد به اصل 58 قانون اساسی و بند 11 ماده 23 آئین نامه گفت: یکی از وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی نظارت بر حسن اجرای قوانین مصوب می باشد.

وی گفت: قوانین فراوانی که تاکنون به تصویب رسیده است یا اجرایی نشده و یا بصورت ناقص به اجراء در آمده است.

وی افزود: مجلس قانونی در مورد افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاههای اصلی به تصویب رسانده است اما این قانون بصورت کامل اجرا نشده است و ما رتبه های زیر50 داریم که هنوز امکان ورود به دانشگاههای اصلی کشور را پیدا نکرده اند در حالیکه قانون مصوب شده و بودجه آن نیز در اختیار وزارت علوم قرار گرفته است.

سنایی در مورد لایحه خشکسالی گفت: شش ماه از تصویب این قانون گذشته و بودجه آن نیز دیده شده ولی متاسفانه هنوز کشاورزان و مردم در مورد شکل اجرای این مصوبه سئوال می کنند و در اجرای این مصوبه ابهام وجود دارد.

نماینده نهاوند از هیات رئیسه خواست شکل نظارت مجلس شورای اسلامی را بر اجرای قوانین روشن کند.

وی تصریح کرد: درست است ابزارهای نظارتی مجلس سئوال، استیضاح و ... است اما خود مجلس باید یک سازوکاری برای تنقیح قوانین و کارآمدتر کردن تصویب قوانین در نظر بگیرد و از این حالت انفعالی بیرون بیاید.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به وی گفت: بحث اینکه ساز و کار مناسبی برای تقنین و تنقیح و نظارت در نظر گرفته شود در هیات رئیسه مطرح است و احتمال دارد برای رئیس مجلس دو معاونت جدیدی برای قانونگذاری و تقنین و دیگر برای نظارت در نظر بگیریم که کارشان همین باشد و به نمایندگان سرویس دهند که بتوانند کارشان را پیگیری نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet