هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

لاریجانی از احتمال ایجاد دو معاونت جدید قانونگذاری و نظارت در مجلس خبر داد

سرویس سیاسی
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده نهاوند گفت: احتمال دارد برای فراهم کردن ساز و کار مناسب جهت قانونگذاری و نظارت دو معاون جدید برای رئیس مجلس در نظر گرفته شود.
یکشنبه 24 آذر 1387 ساعت 12:58

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی سنایی نماینده نهاوند در تذکر آئین نامه ای با استناد به اصل 58 قانون اساسی و بند 11 ماده 23 آئین نامه گفت: یکی از وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی نظارت بر حسن اجرای قوانین مصوب می باشد.

وی گفت: قوانین فراوانی که تاکنون به تصویب رسیده است یا اجرایی نشده و یا بصورت ناقص به اجراء در آمده است.

وی افزود: مجلس قانونی در مورد افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاههای اصلی به تصویب رسانده است اما این قانون بصورت کامل اجرا نشده است و ما رتبه های زیر50 داریم که هنوز امکان ورود به دانشگاههای اصلی کشور را پیدا نکرده اند در حالیکه قانون مصوب شده و بودجه آن نیز در اختیار وزارت علوم قرار گرفته است.

سنایی در مورد لایحه خشکسالی گفت: شش ماه از تصویب این قانون گذشته و بودجه آن نیز دیده شده ولی متاسفانه هنوز کشاورزان و مردم در مورد شکل اجرای این مصوبه سئوال می کنند و در اجرای این مصوبه ابهام وجود دارد.

نماینده نهاوند از هیات رئیسه خواست شکل نظارت مجلس شورای اسلامی را بر اجرای قوانین روشن کند.

وی تصریح کرد: درست است ابزارهای نظارتی مجلس سئوال، استیضاح و ... است اما خود مجلس باید یک سازوکاری برای تنقیح قوانین و کارآمدتر کردن تصویب قوانین در نظر بگیرد و از این حالت انفعالی بیرون بیاید.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به وی گفت: بحث اینکه ساز و کار مناسبی برای تقنین و تنقیح و نظارت در نظر گرفته شود در هیات رئیسه مطرح است و احتمال دارد برای رئیس مجلس دو معاونت جدیدی برای قانونگذاری و تقنین و دیگر برای نظارت در نظر بگیریم که کارشان همین باشد و به نمایندگان سرویس دهند که بتوانند کارشان را پیگیری نمایند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000