هدر موبایل
1391/08/16 15:14:05
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:هیچ ایرادی بر طرح سوال از رئیس‌جمهور وارد نیست

طرح سئوال از رئیس‌جمهور برای قرائت در صحن نیاز به 72 امضا داشت

عضو هیات رئیسه مجلس، طرح سوال از رئیس جمهور را یک اقدام قانونی و بر مبنای آیین‌نامه داخلی قوه قانون‌گذاری خواند و گفت: هیچ ایرادی بر اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور وجود ندارد.
طرح سئوال از رئیس‌جمهور برای قرائت در صحن نیاز به 72 امضا داشت عضو هیات رئیسه مجلس، طرح سوال از رئیس جمهور را یک اقدام قانونی و بر مبنای آیین‌نامه داخلی قوه قانون‌گذاری خواند و گفت: هیچ ایرادی بر اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/7768.jpg طرح,سئوال,از,رئیس‌جمهور,برای,قرائت,در,صحن,نیاز,به,72,امضا,داشت Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، تصریح کرد: این طرح در جلسه هیات رئیسه روز گذشته (دوشنبه 15 آبان) مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مشخص شد همه شرایط برای طرح سوال از رئیس جمهور قانونی بوده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، درباره ادعای برخی مبنی بر اینکه امضای خود را از طرح سوال از رئیس جمهور پس گرفته اما امضای آنها در این طرح باقی مانده بود، گفت:  بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، پس از قرائت این طرح در صحن علنی مجلس و ارسال به رئیس جمهور که همان روز صورت گرفت، امکان باز‌پس‌گیری امضا‌ها وجود ندارد و طرح سوال از رئیس جمهور مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: برخی از بحث‌ها و اظهار‌نظرهایی که در خصوص طرح سوال از رئیس جمهور مطرح می‌شود، نه منطبق با واقعیت است و نه اطلاع از اصول قانونی و آیین‌نامه داخلی مجلس، که بر این اساس برخی فضا‌سازی‌ها درباره این طرح مطرح می‌شود.

نایب هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، یادآور شد: بحث‌ها و توضیحاتی که در جلسه امروز غیر‌علنی مجلس سه‌شنبه (16 آبان) ارائه شد نشان‌دهنده این بود که کار مجلس یک اقدام قانونی است و هیچ ایرادی بر طرح سوال از رئیس جمهور و اعلام وصول آن  وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه مجلس، با تاکید بر اینکه طرح سوال از رئیس جمهور بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس باید 72 امضا داشته باشد، تصریح کرد: بر اساس آیین نامه یک چهارم نمایندگان مجلس باید این طرح را امضا می‌کردند تا طرح سوال از رئیس جمهور اجرایی شود و بر این اساس با توجه به اینکه 286 نماینده در مجلس وجود دارند، با 76 امضا نصاب آن تامین شده و طرح سوال از رئیس جمهور اجرایی می‌شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet