هدر اصلی
1391/08/16 15:03:42
سرویس اجتماعی
در فراکسیون حمایت از حقوق معلولان انجام شد:

بررسی مشکلات و لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان

در نشست امروز فراکسیون حمایت از حقوق معلولان موضوعاتی مانند مشکلات معلولات در حوزه اقتصاد و اشتغال و لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی مشکلات و لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان در نشست امروز فراکسیون حمایت از حقوق معلولان موضوعاتی مانند مشکلات معلولات در حوزه اقتصاد و اشتغال و لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان مورد بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/14113.jpg بررسی,مشکلات,و,لایحه,اصلاح,قانون,حمایت,از,حقوق,معلولان Icana

به‌گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، نشست فراکسیون حمایت از حقوق معلولان امروز (سه‌شنبه 16 آبان) با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون امور رفاهی وزارت تعاون، کار  رفاه‌اجتماعی برگزار شد.

در این نشست محورهایی همچون لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان، وضعیت سبدهای حمایتی و اعتباری معلولان به‌ویژه اعتبارات محل ریاست‌جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور به سؤالات اعضای فراکسیون درباره حل مشکلات معلولان و میزان اشتغال این گروه پاسخ داد.

فاطمه آلیا در ادامه نشست امروز فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس با بیان اینکه یکی از محورهای سؤال بنده از حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، استخدام سه درصدی معلولان سازمان‌های دولتی بوده است، گفت: متأسفانه من از پاسخ‌های وزیر قانع نشدم و به‌طور حتم در هفته‌های آینده سؤال من به صحن علنی مجلس می‌رود.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، از جذب چهار هزار نیرو از سوی وزارت نیرو در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بر اساس قانون، سه درصد از میزان استخدام باید به معلولان اختصاص داده شود، از این‌رو سازمان بهزیستی باید برای تحقق این موضوع تلاش کند.

در این نشست همایون هاشمی با اشاره به کمبود پرسنل متخصص طب در تمام کشور، گفت: خوشبختانه تلاش‌های سازمان بهزیستی به ثمر نشسته و هم‌اکنون رئیس‌جمهور با جذب 4 هزار پرسنل متخصص موافقت کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر اینکه به طور حتم با جذب چهار هزار نیروی متخصص از سوی سازمان بهزیستی خیلی از مراکز توانبخشی فعال می‌شوند، افزود: این سازمان منتظر تأیید نهایی موضوع از سوی ریاست‌جمهوری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet