هدر اصلی
1391/08/16 12:08:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/6394.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,مجلس,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد جهانگیرزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه 17 آبان) مجلس شورای اسلامی تذاکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان به رئیس جمهور پیرامون جلوگیری از الحاق بخش‌هایی از هرمزگان و بوشهر به استان فارس تذکر داد.

یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از فروش خودروهای داخلی به قیمت بالاتر از نرخ مصوب و به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص بازنگری در استفاده از ورزشکاران و مربیان خارجی به منظور صرفه‌جویی‌های ارزی تذکر داد.

میرمرادزهی نماینده سراوان به وزیر نفت در خصوص تسریع در تأمین گاز خانگی مناطق سراوان، سیرک، سوران و زابلی تذکر داد.

طبیب‌زاده‌ نوری نماینده تهران خواستار توضیح رئیس جمهور در خصوص علت عدم تخصیص ارز مرجع کافی به تولیدکنندگان دارو و تخصیص ارز به کالاهای غیرضروری شد، وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری توسط شرکت‌های واردکننده کالا با ارز مرجع و وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص علت عدم رسیدگی به موضوع خرید کلان سکه و ارز توسط یکی از بانک‌های کشور شد.

عالی نماینده زابل به وزیر راه و شهرسازی پیرامون مدیریت ناکارآمد اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تذکر داد.

سبحانی‌فر نماینده سبزوار به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در تأسیس بخش سوانح و سوختگی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تذکر داد.

سامری نماینده خرمشهر به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در حل مشکلات بیمارستان ولی عصر خرمشهر و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در تأمین امکانات آموزشی مدارس شهرستان خرمشهر تذکر داد.

محمدی نماینده قزوین به وزیر جهاد کشاورزی پیرامون اقدامات لازم به منظور افزایش سطح زیرکشت گندم، کلزا، ذرت و خرید تضمینی محصولات تولیدی و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اتخاذ تدابیر لازم به منظور ذخیره‌سازی میوه مورد نیاز در عید نوروز تذکر داد.

علیپور و حسینی نمایندگان قائم‌شهر خواستار توضیح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص علت عدم پرداخت حق بیمه کارگران شرکت نساجی قائم‌شهر شدند.

یحیی‌زاده و سبحانی‌نیا نمایندگان تفت و نیشابور به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور تجدید نظر در فهرست اقلام ممنوع شده صادراتی تذکر دادند.

ندیمی و سبحانی‌نیا نمایندگان لاهیجان و نیشابور به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پیرامون اعلام سهم بخش تعاون از تولید داخلی و لزوم تأمین اعتبارات این بخش در طول سال‌های اجرایی برنامه پنجم توسعه و به رئیس جمهور در خصوص پیش‌بینی سهم 25 درصدی بخش تعاون از اقتصاد کشور در لایحه بودجه سال 1392 کل کشور تذکر دادند.

خضری نماینده پیرانشهر به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص حل مشکل و موانع در خصوص واردات کالا و همچنین صادرات بعضی از اقلام از گمرک بین‌المللی تمرچین تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت بد پروازهای چابهار در پذیرش مسافر و علت تعطیلی راه روستایی گهر تذکر داد.

آغاجری نماینده ماهشهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تعطیلی کتابخانه مرکزی شهرستان ماهشهر پس از یک روز افتتاح توسط وزیر تاکنون تذکر داد.

اربابی نماینده ایرانشهر به وزیر نفت در خصوص عدم تأمین سوخت بنزین و کپسول گاز شهرهای حوزه انتخابیه تذکر داد.

حسینی، علیپور، محجوب، قاضی‌پور و اکبریان نمایندگان قائم‌شهر، تهران، ارومیه و کرج به رئیس جمهور در خصوص تسریع در پرداخت حدود 30 ماه حقوق کارگران و تعیین تکلیف ارز تخصیص یافته به نساجی مازندران تذکر دادند.

عبادی نماینده درمیان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص برقراری پروازهای رفت و برگشت مسیر تهران - بیرجند به تهران و حداقل 2 پرواز در روز از بیرجند ـ مشهد ـ بیرجند و حداقل یک پرواز در روز تذکر داد.

طاهری، امامی، صابری، رجبی، نظری، نوروزی و سبحانی‌نیا به رئیس جمهور در خصوص تدبیر سریع به منظور کنترل بی‌رویه قیمت‌ها در بازار به ویژه کالاهای اساسی تذکر دادند.

جدگال نماینده چابهار به رئیس جمهور در خصوص مسافرت‌های خارجی مدیرعامل منطقه آزاد و تجاری چابهار تذکر داد.

امیری نماینده کهنوج به وزیر بهداشت در خصوص رسیدگی به وضعیت نابسامان بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان و تعلل بیش از حد در راه‌اندازی بیمارستان منوجان تذکر داد.

حسینی، علی‌پور، دستغیب، نعمتی نمایندگان قائم‌شهر، شیراز و اسدآباد به وزیر بهداشت در خصوص مشکل‌ سی‌تی‌اسکن بیمارستان شهرستان‌ها در مناطق غیربرخوردار تذکر دادند.

عبدالله‌زاده نماینده فردوس به وزیر بهداشت در خصوص ضرورت توجه به نیازهای بهداشت، درمان و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان سرایان تذکر داد.

امیرآبادی نماینده قم به رئیس جمهور در خصوص عدم واریز 5 درصدی سهم کتابخانه‌‌های کشور توسط نهاد عمومی کتابخانه‌‌ها از محل نیم درصدی ارزش‌ افزوده شهرداری‌ها تذکر داد.

لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر راه و شهر سازی در خصوص تعطیلی پرواز‌های صبح رشت به تهران و بالعکس تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزرای نیرو و نفت در خصوص ضرورت جلوگیری از بالا رفتن هرگونه قیمت آب، برق و گاز با توجه به شرایط اقتصادی در کشور تذکر داد.

سالک نماینده اصفهان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدام عاجل برای رفع مشکلات صادرکنندگان ناشی از بخشنامه جدید این وزارتخانه تذکر داد.

7 نماینده استان اردبیل به وزیر کشور در خصوص لزوم رسیدگی سریع به اهانت استاندار اردبیل به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعلام قطع همکاری با نمایندگان تذکر دادند.

قاضی‌پور و جهانگیرزاده نمایندگان ارومیه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تسریع در اختصاص اعتبار مورد نیاز دانشگاه‌های دولتی ارومیه همچنین به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به روستاهای شهرستان ارومیه تذکر دادند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet