هدر اصلی
1391/08/16 16:15:37
سرویس فرهنگی
یحیی‌زاده:

ذکاوت مسئولان سینمایی در اولویت‌بندی تولید فیلم‌ها نقش دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، نبود ذکاوت لازم در مسئولان سینمایی، رشد ناهماهنگ سینما همپای فرهنگ و سایر مسائل به لحاظ فنی و شکلی و محتوایی را از علت‌های گریز مخاطب از سینما در شرایط کنونی دانست.
ذکاوت مسئولان سینمایی در اولویت‌بندی تولید فیلم‌ها نقش دارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، نبود ذکاوت لازم در مسئولان سینمایی، رشد ناهماهنگ سینما همپای فرهنگ و سایر مسائل به لحاظ فنی و شکلی و محتوایی را از علت‌های گریز مخاطب از سینما در شرایط کنونی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/27983.jpg ذکاوت,مسئولان,سینمایی,در,اولویت‌بندی,تولید,فیلم‌ها,نقش,دارد Icana

سید جلال یحیی‌زاده فیروزآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت به تشریح دلایل فاصله مخاطب با تولیدات سینمایی و تلویزیونی پرداخت و گفت: این موضوع با تمام حساسیت و ضرورت رعایت، در بسیاری موارد توسط هنرمندان و یا اصحاب هنر و فرهنگ رعایت نشده که پیامدهای نامطلوب و منفی هم داشته است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی افزود: چنین مسائلی و منطبق نبودن تولیدات سینمایی و تلویزیونی و یا حتی برنامه‌های مجری‌محور و گفت وگومحور تلویزیونی با نیاز جامعه ایرانی و فرهنگ آنها، از جمله مسائلی است که بارها از سوی مردم ،‌نمایندگان و در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس بیان کرد: مدل نمایش افراد در این برنامه‌ها، با واقعیت‌های مطلوب جامعه ما هماهنگ نیست و چه بسا چنین تولیداتی با هر پیام مناسبی که در بطن خود دارد، به دلیل همین مسائل، تاثیرگذاری خود را از دست داده و نتیجه کاملا معکوس بر جامعه خواهد داشت.

وی درباره متهم شدن فیلمسازانی که مسائل اجتماعی را به تصویر می‌کشند به سیاه‌نمایی، تصریح کرد: افراط و تفریط‌هایی در این حوزه دیده می‌شود؛ گاه فیلمی ساخته می‌شود که موضوع آن مربوط به یک‌ده‌هزارم جامعه است ولی موضوع به گونه ای جلوه داده شده که گویی مساله مبتلابه جامعه ایرانی است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس چنین کارهایی را تحریف خواند و توضیح داد: وارونگی در انعکاس واقعیت‌های جامعه در یک فیلم و یا برنامه، قطعا سیاه نمایی است زیرا هنرمند باید موضوعات را اولویت‌بندی کند تا مساله‌ای که مربوط به تعداد محدودی در جامعه است به شکل عمومی القا نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه "فیلمساز و هنرمند آزاد است روی هر موضوعی که می‌خواهد کار کند" ادامه داد: ذکاوت مسئولان سینمایی و بصیرت و شمّ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آنها باید ضمن اولویت‌بندی موضوعات، در تولید فیلم‌ها نقش داشته باشد.

یحیی‌زاده نبود این ذکاوت در مسئولان سینمایی را یکی از علت‌های گریز مخاطب از سینما در شرایط کنونی دانست و اضافه کرد: سینماگریزی در کشور ما دلایل مختلف دارد؛‌ نبود ذکاوت لازم در مسئولان سینمایی، رشد ناهماهنگ سینما همپای فرهنگ و سایر مسائل به لحاظ فنی و شکلی و محتوایی از جمله آن است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: زیرساخت‌ها در سینما مناسب نیست و سالنهای مناسبی وجود ندارد؛‌ همین مساله باعث شده سینما بسیاری از مخاطبین خود را از دست بدهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet