حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 15:27:35
سرویس سیاسی
منادی‌سپیدان: طرح سئوال از رئیس‌جمهور نیاز به 72 امضا داشت

رئیس‌جمهور 28 روز دیگر برای حضور در مجلس فرصت دارد

عضو هیات رئیسه مجلس، با قانونی خواندن طرح سوال از رئیس جمهور، یادآور شد: یکشنبه (۱۴ آبان) که این طرح به رئیس جمهور ارسال شده، بنابراین وی ۲۸ روز دیگر فرصت دارد تا در مجلس حضور یابد.
رئیس‌جمهور 28 روز دیگر برای حضور در مجلس فرصت دارد عضو هیات رئیسه مجلس، با قانونی خواندن طرح سوال از رئیس جمهور، یادآور شد: یکشنبه (14 آبان) که این طرح به رئیس جمهور ارسال شده، بنابراین وی 28 روز دیگر فرصت دارد تا در مجلس حضور یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/13272.jpg رئیس‌جمهور,,28,روز,دیگر,برای,حضور,در,مجلس,فرصت,دارد Icana

علیر‌ضا منادی‌سپیدان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با بیان اینکه طرح سئوال از رئیس جمهور 76 امضا دارد، تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، یک‌چهارم نمایندگان مجلس باید پای طرح سوال از رئیس جمهور را امضا می‌کردند، که بر این مبنا حد نصاب برای اجرایی شدن این طرح 72 امضا است.

نماینده مردم تبریز، آذر‌شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: این حد نصاب هنگام قرائت این طرح در صحن علنی وجود داشت و بر این اساس مراحل اجرایی شدن طرح سوال از رئیس جمهور پس از قرائت در مجلس و ارسال به رئیس جمهوری، غیر قابل بازگشت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه برخی از نمایندگان ادعا کرده‌اند که امضای خود را پس گرفته اما امضای آنها پای سوال بوده است، یادآور شد: پس از پایان وقت قانونی هر گونه کاهش امضا، تاثیری بر روند اجرای طرح سوال از رئیس جمهور ندارد.

وی گفت: هیات رئیسه در صحن غیر‌علنی مجلس با مستندات و مدارک ثابت کرد که طرح سوال از رئیس جمهور روند قانونی خود را طی کرده است و بر این اساس اجرایی شدن این طرح در دستور کار قرار دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس، با تاکید بر اینکه رئیس جمهور تا یک‌ماه پس از ارسال این طرح به ریاست جمهوری زمان دارد تا برای پاسخگویی به سوال نمایندگان به صحن علنی بیاید، افزود: از یکشنبه (14 آبان) که این طرح به رئیس جمهور ارسال شده است، وی 28 روز دیگر فرصت دارد تا در مجلس حضور یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet