شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/16 15:52:50
سرویس بین الملل
ایرانپور درباره انتصاب جدید در کابینه پادشاهی عربستان؛

عزل وزیر کشور، تلاش شاه‌سالخورده برای حفظ امنیت عربستان

نماینده اصولگرای مجلس نهم، در ارتباط با عزل و نصب‌های پیاپی وزیران در عربستان گفت: تغییرات پیاپی و بی‌وقفه در کابینه پادشاهی عربستان نشانه ضعف امنیتی در این کشور است.
عزل وزیر کشور، تلاش شاه‌سالخورده برای حفظ امنیت عربستان نماینده اصولگرای مجلس نهم، در ارتباط با عزل و نصب‌های پیاپی وزیران در عربستان گفت: تغییرات پیاپی و بی‌وقفه در کابینه پادشاهی عربستان نشانه ضعف امنیتی در این کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/23331.jpg عزل,وزیر,کشور،,تلاش,شاه‌سالخورده,برای,حفظ,امنیت,عربستان Icana

علی ایرانپور در گفت و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با  انتصاب جدید در عربستان، گفت: عزل روز گذشته وزیر کشور عربستان پس از وزیر اطلاعات این کشور به وضوح ضعف امنیتی این کشور را نمایان می‌کند .

آخرین تلاش شاه سالخورده برای حفظ امنیت عربستان

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه که پادشاه عربستان با این‌گونه تغییرات در کابینه خود قصد پوشاندن ضعف‌های امنیتی کشور خود را دارد، گفت: انتصاب جدید در عربستان آخرین تلاش‌های شاه سالخورده  برای حفظ امنیت عربستان است.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به سفر دیوید کامرون به حوزه خلیج فارس به منظور فروش تسلیحات نظامی اشاره کرد و افزود: ابراز تمایل عربستان نسبت به خرید 60 فروند هواپیمای تایفون از انگلستان نشان دهنده ضعف بارز در دستگاه‌های امنیتی این کشور است.

وی، ادامه داد: امنیت عربستان وابسته به کشورهای غربی بوده و بسیار واضح است که این کشور سیاست‌های غرب را در منطقه دنبال می‌کند.

ایرانپور، تصریح کرد: بیداری‌های اسلامی و نارضایتی‌های به وجود آمده در منطقه حتی به اردن هم سرایت کرده و این در حالی است که عربستان نیز از جنبش بیداری اسلامی مستثنی نبوده و در شهرهای شیعه نشین این کشور حرکت‌های مردمی مثبتی به چشم می‌خورد.

عربستان در تکاپوی پیشگیری از اعتراضات‌ مردمی در این کشور


نماینده مردم مبارکه در مجلس نهم، تاکید کرد: پادشاهی عربستان با خرید 60 فروند هواپیمای تایفون و همچنین ایجاد تغییرات در کابینه خود قصد آغاز اقدامات پیشگیرانه برای سرکوب اعتراضات مردمی را دارد.
وی، خاطر نشان کرد: دیر یا زود شعله‌های انقلاب‌های مردمی منطقه به عربستان نیز سرایت خواهد کرد و این در حالی است که انقلاب‌های مردم بحرین و یمن به زودی به پیروزی می‌رسد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نهم، در خصوص عزل وزیر کشور عربستان یادآور شد: یکی از دلایل اصلی تغییرات در کابینه پادشاهی عربستان سیاست‌های بیرونی دیکته شده به این کشور بوده و این در حالی است که اختلافات خانوادگی آل سعود در جنگ کسب قدرت نیز در این عزل و نصب‌ها بی تاثیر نبوده است.
پادشاه عربستان در حکمی، محمد بن نایف را به عنوان وزیر کشور جدید تعیین کرده است، محمد بن نایف جانشین احمد بن عبدالعزیز می شود که پیش از این وزیر کشور عربستان بود./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet