خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 16:16:44
سرویس سیاسی
منصوری‌آرانی:

گزارش آمانو نشانه تعهدات پنهان وی در قبال لابی صهیونیست است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به گزارش اخیر آمانو درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران گفت:‌گزارش آمانو نشانه تعهدات پنهان وی در قبال لابی صهیونیستی است.
گزارش آمانو نشانه تعهدات پنهان وی در قبال لابی صهیونیست است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به گزارش اخیر آمانو درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران گفت:‌گزارش آمانو نشانه تعهدات پنهان وی در قبال لابی صهیونیستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/25919.jpg گزارش,آمانو,نشانه,تعهدات,پنهان,وی,در,قبال,لابی,صهیونیست,است Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو یا خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری سابقه اظهارات آمانو درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران، گفت: در سال‌های قبل نیز گزارشاتی این چنینی با ادبیاتی مبهم چند‌پهلو درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران از جانب آمانو بیان شد و این امر مطلب تازه برای کشور نیست.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ایران به تعهدات هسته‌ای خود در قبال آژانس وفادار است و نیازی به تخطی از معاهده ان پی تی ندارد.

وی تصریح کرد: تاثیر اعمال فشار غرب بر آژانس به خوبی آشکار است چرا که آنها ایران را کشوری وابسته و غیر مستقل می‌خواهد.

منصوری‌آرانی افزود: غرب در تمامی عرصه‌ها به ایران افترا می‌زند و با جملاتی مبهم مدعی است که ایران با سازمان‌های بین‌المللی مثل آژانس انرژی اتمی همکاری صادقانه ندارد در صورتی که هیچ سندی دال بر تخطی جمهوری اسلامی از معاهدات بین‌المللی وجود ندارد و این اظهارات را تنها می‌توان در راستای جو سازی رسانه ای ضد ایران توصیف کرد.

نماینده کاشان در مجلس درباره عملکرد مغرضانه آمانو در قبال برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران یادآور شد: انتخاب امثال آمانو طی پروسه‌ای خاص صورت می‌گیرد و وی نیز با قبول شروطی خاص که از جانب لابی‌های قدرتمند اعمال می‌شوند به این مقام رسیده است از این رو طبیعی جلوه می‌کند که در قبال منافع نیرو‌های ذی‌نفوذ مثل صهیونیست‌ها دست‌وپا بسته باشد.

وی گفت: ایران با وجود حس بی‌اعتمادی که از جانب غرب وجود دارد باز هم به فرایند مذاکره خوش‌بین است و گفتگو‌ها را سازنده ارزیابی می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس توضیح داد: ایران به تعهدات خود در قابل آژانس بین‌المللی پایبند است ولی اجازه سرکوب استقلال و به خطر افتادن منافع خود را به هیچ نیروی خارجی نمی‌دهد و از حقوق قانونی خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

آمانو در گزارش اخیر خود که خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل ایراد شد مدعی شد که ایران در زمینه بازرسی از فعالیت‌های سری احتمالی خود برای تولید سلاح هسته‌ای با آژانس همکاری نمی‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet