پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/24 12:45:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

جهانگیرزاده: امید به نهادهای بین‌المللی برای جلوگیری از جنایات غزه سرابی بیش نیست

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: امروزه باید بدانیم امید بستن به نهادهای بین‌المللی برای جلوگیری سریع از شرایط وحشتناک غزه سرابی بیش نیست.

به گزارش خانه ملت،‌ متن نطق "جواد جهانگیرزاده" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام بر مردم غریب و مظلوم غزه، مردمی که این روزها چهره کریه دموکراسی نمایشی غرب و آمریکا را به نمایش گذاشتند. براستی غزه امروز شاهد نسل‌کشی انسانهای رنجور و مظلوم است که جز خدا و وجدان‌های بیدار مردم جهان و مسلمانان، پناهگاه و فریادرسی ندارند. جهان این روزها با صحنه‌های دهشتناک کودکان مظلوم و بیمار و گرسنه، زنان ناآرام و پدران و مردان خجلت‌زده از فرزندان خویش است. بدون تردید نقش مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم آن و گروههای دوستی پارلمانی در پیگیری و تنویر افکار عمومی جهانیان می‌تواند پررنگتر و مؤثرتر باشد.

امروزه باید بدانیم امید بستن به نهادهای بین‌المللی برای جلوگیری سریع از شرایط وحشتناک غزه سرابی بیش نیست. برخی که گمان می‌کنند تغییر چهره‌ها در سیاست‌گذاران غربی  در آمریکا و سایر کشورها می‌تواند روابط بین‌الملل را با تغییرات اساسی مواجه کند؛‌ وقتی بدانند که منتخب جدید مردم آمریکا هنرپیشه‌ خوش‌نقشی است که مجبور است سناریوی نوشته شده دیگران را به خوبی ایفاء کند، از هرگونه تغییر مثبت ناامید خواهند بود. برخی هم این روزها مجلس را متهم به ولع ایجاد ارتباط با آمریکا می‌کنند، باید بدانند مجلس انقلابی بوده و انقلابی خواهند ماند و فرامین امام و رهبری معظم انقلاب را سرلوحه اقدامات خود قرار خواهد داد.

ضمن سپاس از تدبیر هوشمندانه و پسندیده ریاست مجلس شورای اسلامی در همایش 30 سال قانونگذاری، امید می‌رود نیروهای اصیل انقلاب با درک واقعی از شرایط جهان با محوریت رهبری و آرمان‌های اساسی انقلاب به مسؤولیت انقلابی خویش در شرایط فعلی عمل کنند و با پرهیز از گرفتارشدن در دام‌های تاریک و صحنه‌سازی‌های غرب، مسؤولیت خود را در محوریت جریان مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا در عرصه روابط بین‌الملل باور کرده و خود برای ایفاء نقش فعالتر آماده سازند.

این روزها در ماه‌های پایان دولتی قرار داریم که تأییدات غیرقابل انکار مقام معظم رهبری بر خدمات آن و حمایت عمومی مردم بویژه طبقات محروم و زجرکشیده، مسؤولیت آنرا دشوار می‌کند اما باید باور کنیم که عده‌ای محدودی علاقمند نیستند که شهد شیرین خدمت بر کام مردم شیرین‌تر و لذت‌بخش‌تر باشد. باید مراقب بود و بیشتر توجه کرد. بطور مثال در استان شکوهمند و زیبای آذربایجان‌غربی که در تاریخ معاصر با نام فرزندان و سرداران شهیدش چون "مهدی باکری" و "مهدی امینی" به تابناکی آفتاب می‌درخشد، شاهدیم که در ماه‌های گذشته کشاورزان مظلوم و بی‌پناهش که با سخت‌کوشی قریب به 1 درصد سیب درختی جهان را تولید می‌کنند، با مشکل مافیای خرید سیب صنعتی مواجه بودند و نتیجه تلاش ارزشمند خود را به کمترین بهای ممکن در اختیار عده‌ای قرار می‌دادند که چپاول دست‌رنج مردم عادت آنان گردیده است و صدالبته تأسف‌بار آنکه برخی از مسؤولین بجای حمایت از مردم در سراب و توهم دلخوش‌کن دریافت جایزه‌های خودساخته بسر می‌برند.

وزارتین جهادکشاورزی و بازرگانی باید مراقب باشند که مبادا با بهانه تنظیم بازار باقیمانده این زحمات را به دست از ما بهتران بسپارند و ناله مردم و صدای نمایندگانشان ره به جایی نبرد.

از مشکلات دیگر آنکه این استان شکوهمند علی‌رغم دارا بودن مرزهای وسیع با سه کشور خارجی و بالا بودن بازرگانان و تاجران خوشنام، با پیچ و خم عدم تصمیم‌گیری‌های مؤثر استانی دچار مشکلات فراوان گردیده. مقایسه جایگاه مرز تمرچین با گمرک ابراهیم‌خلیل ترکیه، این تفاوت‌ها را در اهتمام به صادرات و تلاش برای رفع مشکلات بازرگانان بیشتر به نمایش می‌گذارد.

ضمن سپاس ویژه از ریاست محترم جمهور و وزیر فعال و تلاشگر راه و ترابری، باید به استحضار نمایندگان ملت برسانم که پس از افتتاح پل برخی شب‌ها شاهد سرگردانی و توقف‌های شبانه مردم در طرفین پل میانگذر شهید کلانتری هستیم. این امر در حالی اتفاق می‌افتد که می‌تواند با یک اطلاع‌رسانی محلی به سردرگمی مردمی پایان دهد که با همسر و فرزندان خویش در نیمه‌های شب منتظر اجازه عبور از روی پل میانگذر می‌باشند. مردمی که در ماه گذشته با سرور و شادمانی شاهد به ثمر نشستن سی سال تلاش و انتظار با دستان توانمند رئیس‌جمهور خویش بودند.

ریاست محترم جمهور! چنانچه در دیدار حضوری نیز بیان گشت، مردم بزرگوار ارومیه علاقه‌مندند شاهد نتیجه سفر حضرت‌عالی و هیأت محترم دولت و مصوبات قابل توجه آن در شهریور 85 باشد.

ضمن سپاس از تمام مدیران، کارکنان، کارشناسان و متخصصین تلاشگر استان و علی‌رغم پیگیریهای آنان، هنوز بیمارستان قلب سیدالشهداء به بهره‌برداری نرسیده. بازسازی بیمارستان طالقانی شروع نگشته بیماران مظلوم دیالیزمی در شرایط سختی با خرابی بخشی از دستگاه‌های دیالیزم مواجهند و طرح‌های آبرسانی ارومیه، مراحل اجرایی بدنه سد نازلوچایعلی‌رغم دارا بودن کد اجرایی و ردیف اعتباری و پیگیریهای شخص وزیر، کلنگ‌زنی نشده است.

بهر ترتیب همه این موارد، بحث نمایشگاه بین‌المللی ارومیه، پایانه ویژه صادرات محصولات کشاورزی و گشایش ادامه خیابان امام منوط به دستور ویژه ریاست محترم جمهوری است که امیدواریم در این سفر محقق بشود.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet