هدر اصلی
1391/08/16 15:51:38
سرویس سیاسی
دستغیب خبر داد:

جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره سوریه

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جلسه فوق‌العاده صبح فردای این کمیسیون درباره بحران سوریه خبرداد.
جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره سوریه نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جلسه فوق‌العاده صبح فردای این کمیسیون درباره بحران سوریه خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/23298.jpg جلسه,فوق‌العاده,کمیسیون,امنیت‌ملی,و,سیاست‌خارجی,مجلس,درباره,سوریه Icana

سیداحمدرضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه عصر امروز (شانزدهم آبان) اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مسئولان وزارت امور خارجه در محل این وزارتخانه جلسه دارند، گفت: در این جلسه موضوعات روز خارجی بررسی خواهند شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا در این نشست مشترک،‌ اعزام هیأت مشترکی از پارلمان و وزارت امور خارجه به میانمار تصویب می‌شود؟، افزود: مجلس قوه‌ای مستقل است و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فقط جهت هماهنگی سفر، با وزارت امور خارجه در تماس هستند.

وی ادامه داد: البته اگر قرار به اعزام هیأتی مشترک با وزارت امور خارجه و دستگاه‌های امدادی باشد،‌ کمیسیون نیز همراهی می‌کند؛ ولی به هر حال یکی از وظایف قوه مقننه، تقویت دیپلماسی پارلمانی است، بنابراین چون مسئولان سیاست خارجی حضور داشته باشند و چه حضور نداشته باشند،‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هیأتی به میانمار اعزام خواهد کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا در این جلسه،‌ مباحث مربوط به سوریه نیز بررسی می‌شود؟، توضیح داد: در این جلسه صرفا کلیات مسائل مختلف بررسی می‌شود و مباحث مربوط به سوریه فردا (چهارشنبه هفدهم آبان) در جلسه‌ای مجزا و فوق‌العاده با حضور همه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس همچنین از اصلاح قانون استخدامی و امور اداری وزارت امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خبر داد.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این قانون مربوط به چهل سال قبل است، گفت: از آنجایی که این قانون با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در تضاد است، تلاش داریم تا با تعامل خوبی که با مدیران وزارت امور خارجه داریم، بتوانیم قوانین مربوط به ساماندهی مقررات استخدامی،‌ مأموریت‌های خارجی، عزل و نصب‌های مدیران و قوانینی از این دست را اصلاح کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet