هدر موبایل
1391/08/17 09:10:09
سرویس اقتصادی
ندیمی با اشاره به قول مساعد محرابیان:

قطعه نخست کریدور شرق به غرب تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: محرابیان مجری طرح‌های مهر ماندگار قول داد که اگر منابع حاصل از محل فروش اوراق مشارکت این طرح محقق شود، بخش عمده‌ای از کریدور شرق به غرب امسال عملیاتی شود.
قطعه نخست کریدور شرق به غرب تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: محرابیان مجری طرح‌های مهر ماندگار قول داد که اگر منابع حاصل از محل فروش اوراق مشارکت این طرح محقق شود، بخش عمده‌ای از کریدور شرق به غرب امسال عملیاتی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/26206.jpg قطعه,نخست,کریدور,شرق,به,غرب,تا,پایان,سال,راه‌اندازی,می‌شود Icana

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه‌های جا به جایی کالا حمل و نقل ریلی است، گفت: امروزه ترانزیت به عنوان یک موضوع درآمدزا و اشتغال‌زا مطرح است ضمن آنکه توسعه ترانزیت به افزایش روابط سیاسی کشورها می‌انجامد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موقعیت مطلوب کشور ایران از نظر جغرافیایی، افزود: ایران بر سر راه کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب قرار دارد و در صورتی که هر یک از این کریدورها فعال شود، خود به خود به اروپا متصل می‌کند که این مسئله برای اقصاد کشور بسیار به صرفه است.

وی ادامه داد: همچنین در غرب و جنوب کشور ما با تهدیداتی از سوی کشورهای استکباری و همسایه مشترک المنافع مواجهیم به همین دلیل کریدور اتصال ایران به آسیای مرکزی و اروپا راه مناسبی برای ترانزیت است.

ندیمی یادآور شد: از سوی دیگر راه‌یابی به خط آهنی آسیای میانه یعنی راه‌یابی به اروپا که این مسئله ارتباطات میان کشورها را گسترش می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم  با بیان اینکه بنده از مجلس ششم به دنبال تحقق اتصال خط آهن ایران به آسیای مرکزی بوده‌ام، افزود: اگر این راه کریدور شرق به غرب راه اندای شود برای مردم شمال کشور ومردم کشورهای همسایه‌ بسیار اقتصادی و به صرفه خواهد بود اگر قرار باشد ترانزیت کالا در این مناطق از راه ریلی یا آبی باشد با هزینه‌هایی چند ده برابری تمام می‌شود.

وی عملیات راه کریدور شرق به غرب‌ و اتصال ایران به آسیای مرکزی را از ضرورت‌های امروز کشور خواند و گفت:  با در نظر گرفتن بودجه‌های مناسب برای طرح راه کریدور شرق به غرب این طرح با سرعت اجرایی شد.

ندیمی افزود: علی محرابیان مجری طرح‌های مهر ماندگار قول داد که اگر منابع حاصل از محل فروش اوراق مشارکت و منابع دیگر محقق شود، بخش عمده‌ای از این پروژه امسال عملیاتی می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: سه قطعه قزوین-رشت، رشت- آستارا و قطعه بیرون مرزی از جمله راه‌های ریلی این کریدور شرق به غرب محسوب می‌شود که قطعه‌قزوین-رشت آن امسال باید به زیر بار برود البته تا زمانی که قطعه دوم تکمیل نشود قطعه اول هم هیچ فایده‌ای ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet