حلول ماه ربیع الاول
1391/08/16 16:27:29
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی با محکوم کردن حکم دادگاه کانادایی:

حکم دادگاه کانادایی برای ضبط اموال ایران خلاف عرف دیپلماتیک است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حکم دادگاه کانادایی برای ضبط اموال متعلق به دولت ایران را خلاف حقوق دیپلماتیک و کنسولی خواند و گفت: سیاست‌های ایران ستیزانه دولت کانادا سیاسی بودن این حکم را ثابت می‌کند.
حکم دادگاه کانادایی برای ضبط اموال ایران خلاف عرف دیپلماتیک است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حکم دادگاه کانادایی برای ضبط اموال متعلق به دولت ایران را خلاف حقوق دیپلماتیک و کنسولی خواند و گفت: سیاست‌های ایران ستیزانه دولت کانادا سیاسی بودن این حکم را ثابت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/25309.jpg حکم,دادگاه,کانادایی,برای,ضبط,اموال,ایران,خلاف,عرف,دیپلماتیک,است Icana

سید‌ حسین نقوی ‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، در واکنش به اقدام دادگاهی در کانادا برای ضبط اموال متعلق به دولت ایران، گفت: مصادره اموال جمهوری اسلامی ایران خلاف حقوق دیپلماتیک و کنسولی و نقض آشکار حقوق بین‌الملل است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، افزود: بر مبنای قوانین بین‌الملل و کنوانسیون‌های وین 1961 روابط دیپلماتیک و 1963 روابط کنسولی، اموال و داریی‌های غیر‌منقول و همچنین ساختمان سفارت‌خانه‌ها، کنسولگری‌ها، دفاتر فرهنگی و غیره جز خاک کشور‌ها محسوب می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان اینکه هیچ کشوری‌ نمی‌تواند با حکم دادگاه، خاک یک کشور را تصرف کند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در صورت اجرایی شدن این حکم، باید در محاکم بین‌المللی به ویژه دادگاه بین‌المللی لاهه به عنوان محکمه‌ای بین‌المللی اعاده دعوی کرده و از حقوق خود دفاع کند.

نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: در صورت تصرف عملی اموال جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت کانادا و اجرایی شدن این حکم دادگاه، دستگاه دیپلماسی ایران باید به در دادگاه‌های بین‌المللی طرح شکایت کند و نسبت به نقض آشکار و صریح کنوانسیون‌های وین، واکنش نشان دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با سیاسی خواندن این حکم دادگاه کانادایی درباره مصادره اموال ایران، گفت: همه حقوق‌دانان بین‌المللی می‌دانند که با حکم دادگاه نمی‌توان حاکمیت کشور‌ها و مالکیت بر خاک را نقض کرد و این اقدام با انگیزه‌های کاملا سیاسی و نه قانونی برنامه‌ریزی شده است تا ضدیت با جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش به نمایش گذارد.

رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام دولت کانادا که به دنبال حکم قاضی دادگاهی در انتاریوی کانادا  برای ضبط اموال متعلق به دولت ایران در این کشور صورت گرفت را خلاف اصول منشور ملل متحد عنوان کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet