شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/24 13:17:00
سرویس صحن

علیخانی خواستار برگزاری جلسات علنی مجلس در صبح روزهای سه شنبه شد

نماینده قزوین از هیات رییسخ خواست که با توجه به امضای ۱۶۵ نماینده، جلسات علنی مجلس از بعدازظهر روز سه شنبه به صبح این روز موکول شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، قدرت ا... علیخانی نماینده قزوین و آبیک و البرز در تذکری با استناد به ماده 23 آئین نامه داخلی مجلس ضمن تشکر از سفر رئیس مجلس به استان قزوین گفت: آقای رئیس 165 امضاء خدمت هیات رئیسه داریم برای اینکه جلسات علنی مجلس از بعدازظهر روز سه شنبه به صبح این روز موکول شود.

وی گفت: دوستان در انتظار پاسخ امضاهای خود هستند شما در هیات رئیسه مطرح نمائید.

همچنین علیخانی در ادامه تذکر خود گفت: وظیفه نماینده ایجاب می کند که در مواقعی که تشخیص می دهد مشکلات مردم را در قالب سئوال، تذکر، استیضاح مطرح نماید. همه اینها جزء وظایف نمایندگان است.برخی از افرادی که در بیرون از مجلس ایراد می گیرند، آنها به وظایف قانونی نمایندگان توجه ندارند.

وی گفت: نمی دانند که نمایندگان در مقابل ملت باید پاسخگو باشد لذا من به همه آن عزیزان که البته ممکن است برخی از آنها با اغراض سیاسی مطرح کرده باشند اما من مخلصانه و خاضعانه عرض می کنم ما با تذکر و استیضاح و سئوالمان می خواهیم دولت و دولتمردان را یادآوری کنیم که ملت و مشکلات روستاها را فراموش نکنند، لذا از شما به عنوان رئیس مجلس درخواست می کنیم که اقتدار مجلس و نمایندگان مجلس را دریابید.

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده قزوین آبیک و البرز گفت: سئوال و استیضاح جزء کارهای معمول و متعارفی است و همه نیز می دانند که جزء وظایف نمایندگی است و کسی به این امر اعتراض ندارد.

رئیس مجلس گفت: منتها یکی الی دو استیضاح مطرح بود که من از دوستانی که درخواست استیضاح کرده بودند خواهش کردم با توجه به وضعیتی که ما داریم و حجم زیاد قوانین و بودجه کل کشور، این مسئله را به  تاخیر بیندازید و اگر در این فاصله مسائل حل نشد آن وقت این حتماً حق شماست و مشکلی هم نیست.

وی تصریح کرد: تاکید می کنم بنده از آنها خواهش کردم و گرنه نمایندگان حقشان است. من با توجه به مجموع انباشت قوانین که در دستور کار است مخصوصاً طرح تحول و بررسی بودجه عرض کردم که اگر در این شرایط یک مقدار به تاخیر بیندازید بهتر است.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: دوستان هم استیضاح کنندگان وزیرجهاد و هم وزیر آموزش و پرورش و هم وزیر بهداشت و درمان این تقاضای ما را قبول کردند و اگر در این فاصله اشکالات رفع نشد این مسئله حتماً حق نمایندگان است و هیات رئیسه هم مانع نمایندگان نخواهد شد. ما سوگند خورده ایم که مطابق آئین نامه عمل نماییم.

لاریجانی گفت: جور دیگری این مسئله در بیرون منعکس نشود تنها یک تقاضایی بود در بیرون که ما یک مقدار کارهایمان جلو بیفتد و این فضا صرف این شود که کارهای اساسی تری دنبال شود ضمن اینکه در این فاصله وزراء مربوطه هم برخی از مطالبی را که دوستان مطرح کرده اند و حق نیز است را پی گیری نمایند که حل شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet