هدر اصلی
1391/08/16 17:50:07
سرویس اقتصادی
جعفری نشست امروز کمیسیون انرژی را تشریح کرد؛

حمایت اعتباری مجلس از فناوران نانو

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در نشست امروز مقرر شد حمایت‌های اعضا از فناوران نانو افزایش یابد، گفت: سرمایه‌گذاری آمریکا در این بخش سالیانه ۵ میلیارد دلار بود در حالیکه ایران فقط ۶۵ میلیون دلار در سال هزینه می‌کند.
حمایت اعتباری مجلس از فناوران نانو عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در نشست امروز مقرر شد حمایت‌های اعضا از فناوران نانو افزایش یابد، گفت: سرمایه‌گذاری آمریکا در این بخش سالیانه 5 میلیارد دلار بود در حالیکه ایران فقط 65 میلیون دلار در سال هزینه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/10696.jpg حمایت,اعتباری,مجلس,از,فناوران,نانو Icana

جلیل جعفری بنه خلخال درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس گفت: نشست امروز به بررسی برنامه‌های بلند مدت و به‌کارگیری فناوری نانو در حوزه انرژی با حضورمسئولین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور و معاونت امور مجلس وزارت نیرو و نفت اختصاص داشت.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی افزود: نانو در ساخت سلول‌های خورشیدی که ما در این عرصه فعال هستیم کارایی دارد  و با توجه به ظرفیت کشور در جذب انرژی‌های خورشیدی می‌توان از این فناوری به نحو احسنت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه فناوری نانو در تبدیل گاز به مایع، افزایش بهره‌وری سوخت و کاتالیست‌ها بسیار تأثیرگذار بوده و صرفه اقتصادی دارد، ادامه داد: فناوری نانو همچنین در ساخت فیلترها و تصفیه آب بسیار کارایی دارد که باید بهره‌گیری از این فناوری افزایش یابد.

جعفری از اعلام حمایت کمیسیون انرژی از فناوران نانو در بحث انرژی خبر در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: با توجه به توضیحات مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور در این حوزه بودجه‌ها و سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار ناچیز بوده که باید افزایش یابد.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری آمریکا در این بخش سالیانه 5 میلیارد دلار بود در حالیکه ایران فقط 65 میلیون دلار در سال در این بخش هزینه می‌کند.

جعفری یادآور شد: با توجه به اهیمت سرمایه‌گذاری در این بخش مقرر شد که بودجه‌های بیشتری برای این بخش در سال آینده در نظر گرفته شود همچنین همکاری‌های کمیسیون انرژی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور و فناورانی که در این عرصه فعال هستند بیشتر خواهد شد.

به گفته این عضو کمیسیون انرژی مجلس در روز دوشنبه هفته آینده اعضای کمیسیون انرژی از مراکز وابسته به سازمان انرژی اتمی ایران‌بازدید می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet