حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 08:40:30
سرویس سیاسی
حقیقت‌پور:

ضعف وزارت‌خارجه سفر هیأت‌پارلمانی به میانمار را به تعویق انداخت

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از کاهلی و سستی مسئولان وزارت امور خارجه در مهیا کردن مقدمات سفر هیأت پارلمانی به میانمار انتقاد کرد.
ضعف وزارت‌خارجه سفر هیأت‌پارلمانی به میانمار را به تعویق انداخت نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از کاهلی و سستی مسئولان وزارت امور خارجه در مهیا کردن مقدمات سفر هیأت پارلمانی به میانمار انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8592.jpg ضعف,وزارت‌خارجه,سفر,هیأت‌پارلمانی,به,میانمار,را,به,تعویق,انداخت Icana

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه ماه‌ها از کشتار مسلمانان در میانمار می‌گذرد و در این مدت سفر هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به این کشور قطعی شده است، گفت: متأسفانه مسئولان وزارت امور خارجه مقدمات انجام این سفر را آماده نکرده‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نمین،‌ نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری ضروری و لازم بودن سفر به میانمار، افزود: متأسفانه تا به امروز به دلیل ضعف تحرک وزارت امور خارجه، این سفر انجام نشده است.

وی با بیان اینکه سفر هیأت پارلمانی به میانمار می‌توانست برای تلطیف امور مسلمانان این کشور و نیز کمک‌رسانی به آنها و بازدید از اردوگاه‌ها مؤثر باشد، تصریح کرد: متأسفانه همه این مسائل با سستی و کاهلی وزارت امور خارجه به تعویق افتاده است.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،‌ با یادآوری تأکید دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درباره سفر هیأت پارلمانی ایران به میانمار، یادآور شد: هم هیأت پارلمانی و ‌هم هیأت جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) مدت‌هاست که مهیای انجام این سفر هستند؛ اما متأسفانه وزارت امور خارجه نتوانسته تا به امروز هماهنگی‌های این سفر را انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet