خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/09/24 12:58:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی جلسه روز یکشنبه نمایندگان مجلس به مسوولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر سنایی نماینده نهاوند به رییس جمهور در خصوص  دستور بررسی علت جا به جایی غیرقانونی مصوبه سفر اول رییس جمهور به استان همدان مبنی بر تاسیس دانشکده داروسازی در این شهر.

- تذکر فلاحت‌پیشه و امینی نمایندگان اسلام‌آباد غرب و کرمانشاه به وزیر دفاع در خصوص  پیگیری علت عدم پرداخت مستمری بسیجیان و بلاتکلیفی در ردیف 50 میلیارد تومانی حقوق آنان.

- تذکر شعبانی نماینده سنندج به وزیر علوم در خصوص  تسریع در احداث پارک علم و فناوری در کردستان.

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به وضعیت سوء مدیریتی و عملکردهای غیرقانونی مدیر کل محیط زیست استان قزوین و دستور رسیدگی به وضعیت سوء مدیریت شرکت ناز نخ و پرداخت مطالبات و حقوق معوقه کارگران آن طبق وعده داده شده در سفر استانی و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  تسریع در رسیدگی به وضعیت استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی استان قزوین.

- تذکر مفتح نماینده رزن به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  ضرورت راه‌اندازی مجدد مدارس روستایی تعطیل شده در شهرستان رزن برای جلوگیری از ترک تحصیل تعدادی از دانش‌آموزان.

- تذکر اکبریان نماینده کرج به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته.

- تذکرات یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  پرداخت پاداش فرهنگیان چهاردانگه ساری و استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان حق التدریس و به وزیر صنایع در خصوص  رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان از طوفان در شهرک‌های صنعتی ساری و موافقت با توسعه شهرک صنعتی نیان درود ساری.

- تذکرات سلیمی نماینده محلات به وزیر صنایع در خصوص  ایجاد اداره صنایع و معادن در شهرهای محلات و دلیجان؛ به وزیر کشور در خصوص  الحاق روستای باقرآباد به شهر تیمور و به وزیر دفاع در خصوص  تسریع در واگذاری زمین‌های مسکونی به ایثارگران و بسیجیان شهرستان محلات.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به رییس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به مشکلات تامین گاز مایع در شهرستان تاکستان و بخش‌های اسفرورین، ضیاءآباد، خرم‌دشت و روستاهای تابع و دستور رسیدگی به مشکلات دانشگاه پیام نور تاکستان و به وزیر صنایع در خصوص  رفع مشکلات شهرک صنعتی خرم ‌دشت و اسفرورین.

- تذکرات خیری نماینده بستان‌آباد به وزیر صنایع در خصوص  تسریع در تحویل کامیون‌های ثبت نام شده متقاضیان بستان‌آباد توسط شرکت ایران خودرو دیزل و به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  رسیدگی فوری به وضعیت پزشک خانواده در شهرستان بستان‌آباد.

- تذکر رضایی نماینده مسجد سلیمان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  رسیدگی به کمبود دارو، تجهیزات پزشکی و پزشک در شهرها و بخش‌های شهرستان‌های مسجد سلیمان، ‌لالی، اندیکا و هفتگل.

- تذکر فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر بهداشت در خصوص  اعلام علت تاخیر یک ساله در سفر وزیر به اسلام آباد غرب برای آغاز به کار اجرای طرح توسعه بیمارستان اسلام آباد غرب.

- تذکر امیری نماینده کهنوج به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص  تامین ساختمان اداری و ملکی اداره امور دارایی و مالیاتی شهرستان منوجان.

- تذکر جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ به وزیر اقتصاد و دارایی کشور در خصوص  ضرورت برخورد با قاچاقچیان واردات قاچاق.

- تذکرات یحیی‌زاده نماینده تفت به وزیر ارتباطات در خصوص  جلوگیری از افزایش بی‌رویه خدمات پستی و حق‌السهم دولت در دفاتر خدمات ارتباطی و به وزیر فرهنگ در خصوص  جلوگیری از اظهارنظرهای غیرکارشناسانه و متناقض در خصوص اعزام ثبت‌شده‌های حج تمتع و ضرورت اتخاذ تصمیم نهایی طبق مقررات و ضوابط شرعی.

- تذکرات رضایی نماینده جهرم به وزیر کشور در خصوص  ضرورت ارتقای روستای دوزه سیم کان به شهر و به وزیر راه و ترابری در خصوص  لزوم توسعه و راه‌اندازی فرودگاه شهرستان ‌جهرم.

- تذکر میرخلیلی نماینده میناب به وزیر راه و ترابری در خصوص  تسریع در چهار خطه کردن جاده میناب به بندر نیاب.

- تذکرات حیدری نماینده اردل و فارسان به وزیر راه و ترابری در خصوص  لزوم گشودن جاده جونقان، بهشت آباد- تنگ در کشورکش مسدود شده بر اثر ریزش کوه و به وزیر نفت در خصوص  تسریع در عملیات گازرسانی شهرهای اردل، ‌کیار و کوهرنگ.

- تذکر حسینی نماینده مینودشت به وزیر نفت در خصوص  تسریع در گازرسانی به 48 روستای مناطق کوهستانی دوزین و تامین اعتبار لازم.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر مسکن در خصوص  ضرورت نظارت بر افزایش قیمت زمین‌های روستایی و عدم آماده سازی زمین در واگذاری و افزایش محدوده‌ها.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان به وزیر مسکن در خصوص  لزوم واگذاری زمین در دماوند به تعاونی‌های طرح مهر.

- تذکر قره‌خانی نماینده علی‌آباد کتول به وزیر مسکن در خصوص  ضرورت اقدام موثر و نظارت بر احداث منازل مسکونی در شهرستان علی‌آباد کتول از ناحیه سازمان مسکن و شهرسازی.

- تذکر شعبانی، زمانی و فلاحت‌پیشه نمایندگان کرمانشاه، ‌کنگاور و اسلام‌آبادغرب به وزرای آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  پرداخت و یکسان سازی حق الزحمه اعضای شعب ثبت نام و اخذ رای.

- تذکر محبی‌نیا نماینده میاندوآب به وزیر ب بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  اقدام سریع و قطعی برای خرید دستگاه پت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet