هدر موبایل
1391/08/17 12:58:26
سرویس فرهنگی
باقری :

بخش اداری صدا وسیما، نیازمند اجرای قانون شایسته سالاری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از استفاده رابطه به جای ضابطه در فعالیت های سازمان صدا و سیما گفت: اجرای قانون حاکمیت شایسته سالاری در بخش های مختلف دولتی به ویژه سازمان صدا و سیما ضروری است .
بخش اداری صدا وسیما، نیازمند اجرای قانون شایسته سالاری است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از استفاده رابطه به جای ضابطه در فعالیت های سازمان صدا و سیما گفت: اجرای قانون حاکمیت شایسته سالاری در بخش های مختلف دولتی به ویژه سازمان صدا و سیما ضروری است . https://cdn.icana.ir/d/019/21461.jpg بخش,اداری,صدا,وسیما،,نیازمند,اجرای,قانون,شایسته,سالاری,است Icana

محمد باقری در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد اینکه خرید فیلم‌های ایرانی توسط تلویزیون مبتنی بر رابطه است، گفت: متاسفانه این مشکل در بسیاری از بخش های دولتی وجود دارد که از رابطه به جای ضابطه برای تسریع روند امور اداری استفاده می شود.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این مشکل به این دلیل به وجود آمده که افراد با توجه به قابلیت هایی که دارند در جایگاهشان قرار نگرفته اند و مسئولیت هایشان نیز به آن ها دیکته شده،به علاوه نبود آگاهی مانع از تشخیص احتمال بروزمشکلات ناشی از این قانون شکنی ها توسط آن ها می شود .

باقری با اشاره به لزوم جلوگیری از آسیب بیشتر به بخش های مختلف اداری به ویژه در صدا وسیما یادآورشد: باید با رابطه کاری ها مقابله کرده و قانون حاکمیت شایسته سالاری در بخش های مختلف دولتی به ویژه سازمان صدا و سیما اجرا شود و افراد با توجه به تخصص خود در بخش های مختلف این سازمان مستقر شوند .

یک  تهیه‌کننده و کارگردان سینما در گفت وگویی عنوان کرد: خرید فیلم‌های ایرانی توسط تلویزیون بیشتر مبتنی بر رابطه است و سیاست‌های خاص خودش را هم دارد. مثل تمام اتفاقاتی که امروز در سینما می‌افتد و روابط به جای ضوابط حکم‌فرما است و این روزگار سینما است. روسای صنوفمان نیز که تا رانت و امکانی به وجود می‌آورند تمام صنف‌شان را رها می‌کنند و به دنبال منافع شخصی و حساب بانکی‌ خودشان می‌روند، بنابراین متاسفانه سینمای مستقل قربانی شرایط روز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet