حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 09:34:29
سرویس صحن
عثمانی در موافقت با تغییر رئیس شورای پول و اعتبار:

ریاست وزیر اقتصاد بر شورای پول و اعتبار موجب تقویت ابزارهای نظارتی مجلس می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در موافقت با طرح دو فوریتی تغییر رئیس شورای پول و اعتبار گفت: ریاست وزیر اقتصاد بر شورای پول و اعتبار باعث می شود تا ابزارهای نظارتی مجلس تقویت شده و نمایندگان به وظایف قانونی خود بهتر عمل کنند.
ریاست وزیر اقتصاد بر شورای پول و اعتبار موجب تقویت ابزارهای نظارتی مجلس می‌شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در موافقت با طرح دو فوریتی تغییر رئیس شورای پول و اعتبار گفت: ریاست وزیر اقتصاد بر شورای پول و اعتبار باعث می شود تا ابزارهای نظارتی مجلس تقویت شده و نمایندگان به وظایف قانونی خود بهتر عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/18071.jpg ریاست,وزیر,اقتصاد,بر,شورای,پول,و,اعتبار,موجب,تقویت,ابزارهای,نظارتی,مجلس,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 آبان) مجلس شورای اسلامی افزود: شورای پول و اعتبار از نمایندگانی از دولت، قوه مقننه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهادهای نظارتی و سیاست گذار در زمینه مسائل پولی و مالی تشکیل شده که معتقدم ریاست وزیر اقتصاد بر شورای پول و اعتبار باعث می شود تا مسائل مربوط به حوزه ارز و مالی کشور متولی مشخصی داشته باشد.

نماینده مردم بوکان در مجلس در ادامه تأکید کرد: در حال حاضر ریاست شورای پول و اعتبار بر عهده رئیس کل بانک مرکزی که از نظر قانون نمایندگان مجلس نمی توانند مسائل ارزی و پولی کشور را و همینطور محتوای جلسات شورای پول و اعتبار را از رئیس کل بانک مرکزی جویا شوند بنابراین ریاست وزیر اقتصاد بر این شورا موجب می شود تا نمایندگان بر عملکرد آن نظارت داشته و سؤالات خود را از وزیر اقتصاد بپرسند.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: یکی از مزایای ریاست وزیر اقتصاد بر شورای پول و اعتبار این است که نه تنها سؤالات متوجه وزیر اقتصاد خواهد شد بلکه سؤال از رئیس جمهور نیز با توجه به مشکلات به وجود آمده به حداقل خواهد رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان در خصوص طرح دو فوریتی این موضوع در صحن علنی مجلس یادآور شد: با توجه به مسائل به وجود آمده در حوزه اقتصاد و پولی و مالی کشور طرح دو فوریت تعیین تکلیف رئیس شورای پول و اعتبار ضروری است و باید به فوریت به آن رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet