حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 09:42:42
سرویس سیاسی
نقوی حسینی خبر داد:

بررسی رابطه ایران و مصر در نشست مشترک کمیسیون امنیت‌ملی و وزیر امور‌خارجه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح دیدار روز گذشته اعضا این کمیسیون با وزیر امور خارجه و معاونان وی، افزود: غربی‌ها و صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا با انتشار اخباری در رسانه‌ها فضای ارتباط بین ایران و مصر را برهم بزنند.
بررسی رابطه ایران و مصر در نشست مشترک کمیسیون امنیت‌ملی و وزیر امور‌خارجه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح دیدار روز گذشته اعضا این کمیسیون با وزیر امور خارجه و معاونان وی، افزود: غربی‌ها و صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا با انتشار اخباری در رسانه‌ها فضای ارتباط بین ایران و مصر را برهم بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/24581.jpg بررسی,رابطه,ایران,و,مصر,در,نشست,مشترک,کمیسیون,امنیت‌ملی,و,وزیر,امور‌خارجه Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره دیدار روز گذشته ( 16 آبان ماه) اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و معاونان وی ‌در محل این وزارتخانه، گفت: در این نشست آخرین تحولات سیاست خارجی، موضوع سوریه، رابطه با مصر و وضعیت مسلمانان میانمار بررسی شد.

 نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون آمریکا و غرب در موضوع سوریه دچار سردرگمی شده است، افزود: آن گونه که غرب فکر می‌کرد وضعیت سوریه پیش نرفت که بتواند با حمایت از تروریست‌ها و معارضین حکومت سوریه را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه غرب در قبال مشکلاتی که در سوریه به وجود آورده درمانده شده است، تصریح کرد: آمریکا و غرب در شرایط کنونی سوریه با برگزاری نشست دوحه به دنبال تغییر ماهیت مخالفان تروریست سوریه هستند که این اقدام باعث تقویت القاعده شده است و گروه‌های مخالف سوریه را به اقدام‌های وحشیانه واداشته است.

نقوی حسینی با تاکید بر نگرانی کشورهای خارجی حامی مخالفان سوریه، یادآور شد: این کشورها با تقویت نیروهای تروریست مخالف سوریه اکنون نگران شده‌اند که ممکن است این حمایت‌ها در آینده به خودشان برگردد چون این کشورها در معرض خطراتی شبیه این هستند.

وی با بیان مشکلات کشورهای حامی مخالفان دولت سوریه، توضیح داد:‌ در شرایط کنونی سوریه معارضان معقول که به راه حل سیاسی اعتقاد دارند باید دور هم جمع شده و نشست‌هایی با دولت سوریه و کشورهای حامی آن شروع کنند تا فضای جدیدی در این کشور شکل بگیرد.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه در نشست روز گذشته درباره رابطه ایران و مصر هم مورد بررسی قرار گرفت، تاکید کرد:‌ با توجه به شرایطی که ایران در قبال مصر دارد و آمادگی که حکومت جدید این کشور در برقراری ارتباط دارد گفت‌وگوهای خوبی درباره رابطه ایران و مصر در حال شکل گیری است.

وی با بیان تلاش‌های حافظ منافع منافع مصر در ایران برای ارتقا روابط ایران و مصر، تصریح کرد: غربی‌ها و صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا با انتشار اخباری در رسانه‌ها فضای ارتباط بین ایران و مصر را برهم بزنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره بررسی مشکلات مسلمانان میانمار، گفت: وزارت امورخارجه به شدت پپگیر تهیه و تدارک مقدمات سفر اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و وزیر امور خارجه به میانمار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet