شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/17 10:00:01
سرویس صحن
بعد از مخالفت نمایندگان با دو و یک فوریت؛

طرح اصلاح قانون برنامه پنجساله پنجم در مجلس، عادی بررسی می‌شود

طرح اصلاح تبصره یک ماده ۸۹ قانون برنامه پنجساله پنجم به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.
طرح اصلاح قانون برنامه پنجساله پنجم در مجلس، عادی بررسی می‌شود طرح اصلاح تبصره یک ماده 89 قانون برنامه پنجساله پنجم به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/23952.jpg طرح,اصلاح,قانون,برنامه,پنجساله,پنجم,در,مجلس،,عادی,بررسی,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 آبان) مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح اصلاح تبصره یک ماده 89 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را با 80 رأی موافق، 76 رأی مخالف و 19 رأی ممتنع از 223 نفر نمایندگان حاضر در صحن رد کردند.

بعد از رد دوفوریت این طرح، یک فوریت از سوی هیات رئیسه مجلس به رأی گذاشته شد که نمایندگان با 92 رأی موافق، 61 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از 234 نماینده حاضر در صحن با یک فوریت آن نیز مخالفت کردند.

ایرج ندیمی به عنوان طراح دوفوریت طرح اصلاح تبصره یک ماده 89 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی گفت: با تصویب دوفوریت این طرح ریاست شورای پول و اعتبار از رئیس کل بانک مرکزی به وزیر امور اقتصاد و دارایی منتقل می شود که این موضوع دست مجلس را برای نظارت بیشتر بر عملکرد این شورا باز می گذارد.

مهرداد بائوج لاهوتی و احمدرضا دستغیب به عنوان مخالفان دوفوریت این طرح و محمدقسیم عثمانی و ناصر موسوی لارگانی به عنوان موافقان دوفوریت آن صحبت کردند.

مهرداد بائوج لاهوتی و احمدرضا دستغیب به عنوان مخالفان دوفوریت این طرح و محمدقسیم عثمانی و ناصر موسوی لارگانی به عنوان موافقان دوفوریت آن صحبت کردند.

در ماده واحده دوفوریت طرح اصلاح تبصره یک ماده 89 قانون برنامه پنجم توسعه آمده است:   به موجب این قانون تبصره 1 ماده 89 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران به نحو ذیل اصلاح می شود.

به موجب تبصره یک، ریاست شورای پول و اعتبار برعهده وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet