حلول ماه ربیع الاول
1391/08/19 09:15:35
سرویس فرهنگی
موسوی نژاد با اشاره به مشکلات اجرای کنسرت های موسیقی:

کشتی موسیقی نباید در ساحل بی‌توجهی لنگر ‌‌‌اندازد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه سیر نزولی موسیقی سنتی، دل هنرمندان را به درد آورده است،افزود: گرانی بلیت کنسرت نشانه بی توجهی به عرصه موسیقی است، زیرا اهالی موسیقی در کشور نیاز به حمایت جدی دارند.
کشتی موسیقی نباید در ساحل بی‌توجهی لنگر ‌‌‌اندازد عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه سیر نزولی موسیقی سنتی، دل هنرمندان را به درد آورده است،افزود: گرانی بلیت کنسرت نشانه بی توجهی به عرصه موسیقی است، زیرا اهالی موسیقی در کشور نیاز به حمایت جدی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/3290.jpg کشتی,موسیقی,نباید,در,ساحل,بی‌توجهی,لنگر,‌‌‌اندازد Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: احساس مسئولیت در بین اهالی موسیقی وجود دارد،اما متاسفانه توسعه موسیقی سنتی در کشور به حلقه گمشده ای تبدیل شده است که به این سادگی ها پیدا شدنی نیست.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موسیقی ایران  ظرفیت‌ها و استعدادهای نهفته فراوانی دارد که متأسفانه تا به حال از این ظرفیت‌ها و استعدادها بهره‌برداری مناسبی نشده است. دراین ارتباط چندین دلیل را می‌توان نام برد که در واقع موانع همیشگی پیشرفت موسیقی ما بوده‌اند.

وی ، تصریح کرد: شرایط اقتصادی ،بیمه های ناکارآمد و کیفیت پایین سالن‌ها باعث شده تا موسیقی ما با استقبال کم مخاطبان روبرو شود.

 موسوی نژاد افزود: کمبود امکانات اجرایی موسیقی در کشور برروند اجرای موسیقی نیز تأثیر بسیارزیادی گذاشته است برای مثال، نبود یک سالن مناسب برای اجرای برنامه‌ها سبب شده ،نحوه بیان، تکنیک و صدادهی موسیقی در سالن های کنونی کیفیت مناسبی نداشته باشد.

وی ادامه داد ‌: با گران شدن مجدد بلیت کنسرت ها در سال جدید شاهد سیر نزولی موسیقی هستیم ،  ازهمین رو باید تلاش کنیم ،ازغروب موسیقی کشور جلوگیری کنیم.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس، یاد آورشد :‌قهر مخاطب با موسیقی اتفاق جدیدی نیست، این موضوع طی چند سال به وجود آمده و آشتی دادن مخاطب با موسیقی  کار دشواری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet