حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 10:01:43
سرویس صحن
موسوی لارگانی در موافقت با طرح دو فوریتی تغییر ریاست شورای پول و اعتبار:

نظارت بر ریاست بانک مرکزی بسیار ضعیف است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این که براساس آیین‌نامه داخلی، مجلس همیشه نمی‌تواند در رابطه با مشکلات اقتصادی وارزی از رئیس جمهور سوال کند، گفت: هم اکنون نظارت بر ریاست بانک مرکزی بسیار ضعیف است، لذا با تصویب دو فوریت این طرح می‌توان نظارت را دوباره به این حوزه برگرداند.
نظارت بر ریاست بانک مرکزی بسیار ضعیف است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این که براساس آیین‌نامه داخلی، مجلس همیشه نمی‌تواند در رابطه با مشکلات اقتصادی وارزی از رئیس جمهور سوال کند، گفت: هم اکنون نظارت بر ریاست بانک مرکزی بسیار ضعیف است، لذا با تصویب دو فوریت این طرح می‌توان نظارت را دوباره به این حوزه برگرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/66.jpg نظارت,بر,ریاست,بانک,مرکزی,بسیار,ضعیف,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح دو فوریتی تغییر ریاست شورای پول و اعتبار با بیان این که متاسفانه در چند وقت اخیر رئیس بانک مرکزی در مجلس حتی حاضر به شرکت در جلسات با نمایندگان نشده است، گفت: این موضوع تنها به علت نبود نظارت مجلس بر ریاست بانک مرکزی است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اعلام این که براساس آیین‌نامه داخلی، مجلس همیشه نمی‌تواند در رابطه با مشکلات اقتصادی وارزی از رئیس جمهور سوال کند افزود: هم اکنون نظارت بر ریاست بانک مرکزی بسیار ضعیف است لذا با تصویب دو فوریت این طرح می‌توان نظارت را دوباره به این حوزه برگرداند.

وی با تاکید بر این که هم اکنون بالاترین رکن اقتصادی کشور شورای پول و اعتباراست یادآور شد: با تصویب این طرح اگر شورای پول و اعتبار در آینده مصوبه‌ای برخلاف مصلحت نظام تصویب کرد مجلس می‌تواند با توجه به بعد نظارتی خود به صورت جدی و با ابزار خود مانند سوال و تذکر این موضوع را پیگیری کند. لذا اگر با توجه به مشکلات اخیر فرصت کنونی برای تصویب دو فوریت این طرح از دست رود به طور حتم در آینده با بحران‌های زیادی در این رابطه روبه‌رو می‌شود.

موسوی لارگانی با بیان این که هم اکنون بحث ارز و شورای پول و اعتبار یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین مسائل کشور است گفت: نمایندگان می توانند با تصویب دو فوریت طرح تغییر ریاست شورای پول و اعتبار پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های تخصصی به ویژه کمیسیون اقتصادی برای تاثیرگذارتر کردن این طرح ارائه کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: حال که نمی‌توانیم برای مشکلات ارزی و سوء مدیریت از رئیس بانک مرکزی سوال کنیم می‌توانیم با تصویب دو فوریت طرح تغییر ریاست شورای پول و اعتبار بر عملکرد وزیر اقتصاد در این رابطه نظارت کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet