حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 18:40:00
سرویس صحن
در دیدار با سفیر فرانسه درتهران:

تنها با مذاکرات و گفت‌وگو می‌توان سوء تفاهمات فیمابین را حل کرد

سفیر فرانسه در تهران ظهر امروز دوشنبه ۱۵ /۸/ ۹۱ با حسن کامران رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.
تنها با مذاکرات و گفت‌وگو می‌توان سوء تفاهمات فیمابین را حل کرد سفیر فرانسه در تهران ظهر امروز دوشنبه 15 /8/ 91 با حسن کامران رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/28649.jpg تنها,با,مذاکرات,و,گفت‌وگو,می‌توان,سوء,تفاهمات,فیمابین,را,حل,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن کامران در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت تاریخی روابط دو کشور گفت: با توجه به سابقه ذهنی مثبت مردم ایران نسبت به ملت فرانسه، گروه دوستی پارلمانی ایران آمادگی دارد تا از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی فیمابین برای رشد و گسترش روابط در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استفاده کند.

وی در همین زمینه افزایش تبادلات پارلمانی را برای اعتمادسازی میان دو کشور لازم دانست.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، بر ایجاد کرسی‌های علمی میان دانشگاه‌های ایران و فرانسه تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه و تبادل ارتباطات علمی و دانشگاهی میان دانشگاهها و مراکز علمی دو کشور می‌توان به تقویت و تحکیم روابط فیمابین کمک کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر حق مسلم ملت ایران در بهره‌گیری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی افزود: تنها با مذاکرات و گفت‌وگو می‌توان سوء تفاهمات فیمابین را حل کرد و جمهوری اسلامی ایران همواره آماده گفت وگو و مذاکره است.

در ادامه این دیدارسفیر فرانسه رفت و آمد مقامات پارلمانی دو کشور را مثبت دانست و گفت: نباید اجازه داد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی باعث کاهش گفت‌وگو و رایزنی‌های مقامات دو طرف شود و با گفت‌وگو و مذاکره میتوان به تحکیم و تقویت روابط فیمابین کمک کرد.

وی در پایان بر ضرورت ادامه گفت‌وگوهای فیمابین برای حل مشکلات و رفع موانع توسعه روابط تاکید کرد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet