حلول ماه ربیع الاول
1391/08/19 09:13:13
سرویس فرهنگی
سلیمی به مناسبت19آبان،سالروز مباهله پیامبر گرامی اسلام(ص) عنوان کرد:

مباهله، روز غلبه اسلام بر مسلخ غیر قابل دفاع سایر باورها است

عضو فراکسیون روحانیون با اشاره به اینکه مباهله یکی از به یاد ماندنی ترین وقایع در تاریخ اسلام است،گفت: مباهله، روز غلبه اسلام بر مسلخ غیر قابل دفاع سایر باورها و بازتاب قدرت منطق اسلام اصیل است که هیچ گاه دچار تزلزل نمی شود.
مباهله، روز غلبه اسلام بر مسلخ غیر قابل دفاع سایر باورها است عضو فراکسیون روحانیون با اشاره به اینکه مباهله یکی از به یاد ماندنی ترین وقایع در تاریخ اسلام است،گفت: مباهله، روز غلبه اسلام بر مسلخ غیر قابل دفاع سایر باورها و بازتاب قدرت منطق اسلام اصیل است که هیچ گاه دچار تزلزل نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/25874.jpg مباهله،,روز,غلبه,اسلام,بر,مسلخ,غیر,قابل,دفاع,سایر,باورها,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت روز مباهله پیامبراکرم (ص) در تاریخ اسلام گفت: روز مباهله یکی از به یاد ماندنی ترین وقایع در تاریخ اسلام بوده و بیانگر این است که پیامبر اکرم (ص) تا چه اندازه به خداوند و آیات قرآن اعتقاد داشته اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: روز مباهله، روز غلبه اسلام بر مسلخ غیر قابل دفاع سایر باورها و بازتاب قدرت منطق اسلام اصیل است که هیچ گاه دچار تزلزل نمی شود و نشان می دهد که دین اسلام در مجامع وصول استدلال روشنی دارد. 

سلیمی با اشاره به آیه شصت و یک سوره آل عمران تاکید کرد: خداوند، پیامبر اکرم (ص) را به منظور اثبات علم، اخلاص و طهارت ایشان و اهل بیت (ع) برای مباهله با مسیحیان نجران انتخاب کرده و محوریت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) در بین سایر مکاتب الهی را به اثبات می رساند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: روز مباهله، حقانیت اسلام را به اطلاع سایر اندیشه ها رساند و حاکی ازآن است که دین اسلام از پشتوانه عقلانی محکمی برخوردار است.

موضوع مباهله پیامبر صلی الله علیه و آله با مسیحیان نجران مطلبی است که قرآن در سوره آل عمران، آیه شصت و یک متذکر آن می گردد،خدا به پیامبر(ص) امر کرد که بگوید:

"فمنحاجک فیه من بعد ما جاءک من العلم فقل تعالوا ندع ابناءنا و ابناءکم ونساءنا و نساءکم و انفسنا و انفسکم ثم نبتهل فنجعل لعنة الله علی الکاذبین."آل عمران/61

پس از علم و یقین، هرگاه کسی با تو، به محاجه برخیزد، بگو بیایید فرزندان وزنان و جان خود را دعوت کنیم و به مباهله برخیزیم و لعنت خدا را بر گروه دروغگو قرار دهیم.

در روز مباهله، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله حاضر شد که برای حقانیت آیین خود با سران نجران به مباهله برخیزد و وعده قطعی داد که اگر برای مباهله حاضر شوند، عذاب الهی دروغگویان (نصارای نجران) را فرا خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet