هدر اصلی
1391/08/17 11:02:37
سرویس اقتصادی
خلیلیان در گفت وگو با خانه ملت:

هزینه حمل گندم کشاورزان صفرشد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه هزینه حمل گندم کشاورزان صفر شده است گفت: وزارت جهاد کشاورزی با شرکت بازرگانی دولتی به توافق رسیده است که دولت هزینه حمل و نقل گندم کشاورزان را تقبل کند.
هزینه حمل گندم کشاورزان صفرشد وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه هزینه حمل گندم کشاورزان صفر شده است گفت: وزارت جهاد کشاورزی با شرکت بازرگانی دولتی به توافق رسیده است که دولت هزینه حمل و نقل گندم کشاورزان را تقبل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1465.jpg هزینه,حمل,گندم,کشاورزان,صفرشد Icana

صادق خلیلیان درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود:قیمت خرید تضمینی گندم برای خرید در فصل برداشت آتی برای گندم معمولی با 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیرمفید 5 هزار و 500 ریال و گندم دوروم با همین افت 5 هزار و 800 ریال تعیین شده است.

 وزیر جهاد کشاورزی  ادامه داد:اگر کشاورز بتواند کیفیت گندم تولیدی خود را افزایش دهد دولت گندم معمولی آنها را با نرخ 600 تومان و گندم دوروم را 630 تومان خریداری خواهد کرد.

وی اظهارداشت: وزارت جهاد کشاورزی با شرکت بازرگانی دولتی هماهنگ کرد که دولت هزینه حمل و نقل گندم کشاورزان را تقبل کند که به نوعی هزینه حمل گندم برای کشاورزان صفر خواهد شد.

به گفته خلیلیان دولت 20 تا 30 تومان هم برای افزایش انگیزه تولید کشاورزان درنظر گرفته و گندم تولیدی کشاورزان را تا قیمت 650 تومان هم خریداری خواهد کرد.

 وی به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه چرا گندم وارداتی با نرخ 700 تومان و بیشتر وارد کشور می شود پاسخی نداد.

وزیر جهاد کشاورزی یادآورشد:طبق دستورالعمل های اعلام شده موظف هستیم ذخیره استراتژیک را هم خودمان تولید کنیم و تمام تلاش ما این است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور حتی ذخیره سازی استراتژیک را را نیز از تولید داخلی تامین کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet