شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/17 10:53:44
سرویس سیاسی
ندیمی:

حکم دادگاه کانادایی در مصادره اموال ایران غیرقانونی است

رئیس هیأت پارلمانی ایران در نشست بین‌المجالس کانادا،‌ حکم دادگاه این کشور را در ضبط و مصادره اموال ایران، غیرقانونی و عنادآمیز دانست.
حکم دادگاه کانادایی در مصادره اموال ایران غیرقانونی است رئیس هیأت پارلمانی ایران در نشست بین‌المجالس کانادا،‌ حکم دادگاه این کشور را در ضبط و مصادره اموال ایران، غیرقانونی و عنادآمیز دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/26202.jpg حکم,دادگاه,کانادایی,در,مصادره,اموال,ایران,غیرقانونی,است Icana

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه حکم دادگاه کانادایی از چند جهت قابل خدشه است، گفت: نخست، این دادگاه که به مصادره و ضبط اموال جمهوری اسلامی ایران در این کشور حکم داده،‌ از دیکته آمریکا روخوانی کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی،‌ دولت کانادا را مجری سیاست‌های خصمانه انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: حکم صادره در دادگاه، ‌غیرقانونی است؛ چراکه هنوز روند قانونی آن طی نشده بود که حکم صادر شد.

رئیس هیأت پارلمانی ایران در نشست اتحادیه جهانی بین‌المجالس در کبک کانادا، با یادآوری اینکه این اقدام دولت کانادا می‌تواند بازتاب‌ها و واکنش‌های منفی جهانی علیه این کشور را در پی داشته باشد،‌ تصریح کرد: این حکم دستگاه قضایی کانادا،‌ این پیام را برای کشورهای دیگر دنیا دارد که هر کشوری می‌تواند به هر گونه‌ای که بخواهد، با نقض قوانین بین‌المللی، اموال دیگر کشورها را مصادره کند.

وی ادامه داد: از آنجا که حکم صادره، علی‌رغم پایان نیافتن روند قانونی دادگاه بوده است،‌ از نظر خروجی نیز می‌تواند قابل تعمیم باشد؛ به این معنی که هر کشوری می‌تواند به اتهامی واهی و بی‌اساس در دادگاهی صوری، به صدور اموال کشور دیگری حکم بدهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه این حکم نشان می‌دهد در دولت کانادا نسبت به جمهوری اسلامی ایران عناد وجود دارد، افزود: غربی‌ها می‌خواهند به بهانه مقابله با حماس، جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet